Přičarujte si bylinkami štíhlost

Na úvod musíme odčarovat pověru, že po nějakém bylinném čaji ihned a zázračně zhubnete natrvalo. Není tomu tak. Na druhou stranu vám některé bylinky pomohou s nastartováním metabolismu, odvodem přebytečné vody nebo s celkovým očištěním organismu. A to už poměrně čarovná moc je.

Kopřiva

Kopřiva jako známá jarní bylinka umí očistit organismus od škodlivin a je močopudná. Díky tomu sice nezhubnete tuky, ale pokud váš organismus zadržuje zbytečně vodu, může kopřiva pomoci. Bylinku stačí nechat deset minut louhovat v horké vodě a máme dobrý očistný čaj.

Psyllium

Z psyllia nebo-li jitrocele indického pomáhají zejména semena. Ta mají úžasnou schopnost, v trávicím traktu nabobtnávají. Psyllium se jako vláknina využívá právě při hubnutí. Spolu s ním je ale potřeba také hodně pít – na každých 5 g semen velká sklenice vody, abychom zbytečně netrpěli zácpou. Vláknina zažene pocit hladu, pročistí střeva a srovná metabolismus.

 

Kontryhel

Pokud trpíte na otoky a váš organismus zadržuje vodu více než je obvyklé, může pomoci kontryhel. Bylinku stačí dvě minuty louhovat a poté čaj vypít.

Ostropestřec mariánský

Potřebujete pročistit játra a dodat tak tělu zpátky energii a chuť se hýbat? Zkuste ostropeřec. Právě tato bylinka působí zejména na játra. Dokáže je očistit a odstranit tak alespoň částečně důsledky nesprávného životního stylu, ale také únavu. Ostropeřec má tedy detoxikační účinky a seženete jej jako bylinku nebo také ve formě oleje vyráběného ze semen.

Chlorela

Pokud neradi čaj, zkuste zelenou sladkovodní řasu ve formě tabletek. Chlorela má silné detoxikační účinky, díky nimž se můžete zbavit i tuku, který tělo kvůli jeho zanedbanosti zadržuje.Chlorela také je silnou zásobárnou vitamínů, minerálů a jiných důležitých živin.

Koření

Ostatní známé bylinky mohou snadno při hubnutí také pomoci. Bazalka, koriandr, pažitka, petržel a další koření dodají jídlu chuť a vy tak nemusíte používat tolik soli - ta zadržuje v těle vodu - či tuku. Navíc si takové jídlo lépe vychutnáte, což blahodárně působí na psychiku a to se vám pak vrátí ve větší chuti žít lépe.


Tyto články vám také učarovaly: