Tři tipy, co jíst před ranním během

Chodíte ráno běhat? Gratulujeme! Jste jedni z mála, kteří to zvládají. Většina lidí si ráno přispí a pak - na rozdíl od vás - jsou dopoledne více unavení než vy.Ranní běhání vypadá jako náročná činnost a přitom může být dobrým pomocníkem při hubnutí. Co si ale dopřáváte před samotným běháním?

Pokušení vyběhnout ráno co nejdřív a nalačno bývá obvykle silné. S dobrým úmyslem - nezatížit svůj žaludek - ale běh nalačno může být pro organismus větší zátěží, než si myslíte. Vždyť naposled jste dodali tělu energii v podobě jídla před nějakými devíti hodinami. Po ránu tak očekává přísun alespoň nějakých živin na povzbuzení.Dopřejte mu proto před zátěží, jakou ranní běh je, pořádnou a přitom lehkou porci energie.

Banán

Banán je ideálním jídlem před ranním během. Nemusí se nijak složitě připravovat, snadno se jí a nezabere moc místa na skladování. Banán obsahuje sacharidy, ale hlavně také draslík. A právě nedostatek tohoto minerálu, který může být způsobený třeba nadměrným pocením při zátěži, tedy i běhu, může vést k nerovnováze minerálů v organismu. Banán tedy působí podobně jako sportovní drinky obsahující elektrolyty, mimo jiné i draslík.

Jogurt s medem

Dobrou volbou pro lehké jídlo před během je rozmíchat lžičku medu v bílém jogurtu. Taková "předsnídaně" dodá tělu lehké bílkoviny a zároveň přírodní energii v podobě medu. Nijak nezatíží žaludek trávením. Naopak příjemná sladkonakyslá chuť vás příjemně osvěží.

Smoothie

Posledním naším tipem na to, co si dát před ranním během, je smoothie. To je ideální volbou zejména pro ty z vás, kdo nesnesou po ránu tuhou stravu. Smoothie totiž můžete vytvořit podle vaší chuti. Nám chutnalo (a zároveň nám z něj nebylo při běhu zle) smothie z ovesných vloček a banánu. Je to podobný recept na smoothie jako v našem článku, pouze jsme dali poloviční množství ovesných vloček.

Po návratu z ranního běhu si dejte sprchu a poté i rozumnou snídani. Právě tou doplníte energii a zároveň vás nijak "nezaplácne". Tipy, jak má taková snídaně vypadat, najdete v našem článku.


Tyto články vás také zaujaly: