Diety, které opravdu fungují

Zkusili jsme vám usnadnit odpověď a připravili tři základní body, podle kterých poznáte, jestli vůbec má cenu se některou dietou zabývat.

1. Neomezuje vás

Nejjednodušším způsobem, kterým se Vás snaží diety donutit k hubnutí, je výrazně omezit... skoro vše. Taková dieta ale nemůže fungovat dlouho. Možná u ní vydržíte několik dnů, možná i týden. Poté si ale "na tajňáka" najdete způsob, jakým omezení obejít. 

Taková dieta, která vás začne omezovat, nemá šanci být úspěšná. Proto se zaměřte jen na takové diety, které pro vás budou přínosné, nikoliv omezující.

2. Nestresujete se kvůli ní

Dáme příklad. Špatnou dietou je taková, kdy se třeba najíte jen malinko ráno a poté do oběda musíte vypít přesně 3 sklenice vody, jít pěšky alespoň pět minut a sníst maximálně jedno jablko. Cítíte už předem ten stres? Co když přesně 3 sklenice nevypijete? Co když nebude po ruce právě jablko? Co když dnes nestihnu jít pět minut pěšky?

A odkdy vás má dieta stresovat? Správná dieta nic takového dělat nemá, spíš naopak. Má být pro vás motivační, ne stresující. Vidíte-li na první pohled, že už podle popisu vás dieta stresuje, nepouštějte se do ní.

3. Baví vás

To nejdůležitější na správné dietě je zábava. Pokud vás dieta baví, těšíte se na ni. Pokud se na ni těšíte, je vám příjemná. Pokud je vám příjemná, vydržíte u ni dlouho. Jednoduché, ne? 

Každého baví něco jiného, proto je naprosto v pořádku, když vás zaujme naprosto jiná dieta, než vaší nejlepší kamarádku. A je dost inspirativní, když se o svých zkušenostech s různými dietami máte komu svěřit a na oplátku načerpat zážitky od něj. Proto zvolte především takovou dietu, která vám sedne.


Tyto články vás také zaujaly: