Nechte elektroniku zvednout vaše sebevědomí

Obezita, nebo nadváha je vemi často spojena s nízkým seběvědomím a někdy dokonce i s hlubšími psychickými problémy. V době elektroniky je jen málo věcí, které nám právě elektronika nepomůže řešit a naše psychika v tom není výjimkou.

Počítejte si kalorie online

Velmi častým problémem hubnoucích není mnoho jídla, ale přesně naopak jeho nedostatek. Psychika dělá svoje, a tak naše rozhodnutí začít dělat něco se svojí vahou nemívá příliš racionálních opěr. Určitě to zná každý z nás, při hubnutí se velmi rychle přistoupí na myšlenku "když už jsem začal/a, udělám to pořádně a jíst nebudu vůbec". Tohle je odborníky velmi často omílaný problém a jedním ze způsobů, jak tomu zabránit, je pomocí moderních technologií. Výrobci osobních vah se mohou přetrhnout v tom, která bude chytřejší a která nabídne další doplňkové funkce. Velmi často najdete aplikaci do telefonu, nebo na internetu, která vám pomůže zaznamenávat snězené jídlo a přiřadí k tomu správné kalorie. O tom, jak správně počítat kalorie jsme už psali, ale o to je jen půl práce. Prakticky každý týden bychom se měli zastavit a zhodnotit, zda jíme dobře. To neznamená jen omezit množství, ale především přidat počet jídel denně. Například aplikace v mobilním telefonu nám i v průběhu dne ukáže, že je čas na svačinu, na kterou se tak rádo zapomíná.

Dejte slib komunitě

Počítání kalorií je spíš o začátku, to horší ale většinou teprve přijde. Vydržet v nastaveném trendu je mnohdy težší než začít. Jo-jo efekt známe taky všichni a je to právě o tom, že se přežene start a vůle k dokončení pomalu mizí. Velmi dobrou radou je slib, který si ale nedáme sami sobě, ale někomu dalšímu. Ti další mohou být i anonymní lidé, důležité ale je, abychom jim dali možnost náš slib kontrolovat. Pokud to s hubnutím myslíte opravdu vážně, založte si blog. Internet je anonymní a dokáže to být velmi zlé místo. Lidé skrytí pod anonymitou dokážou urážet, nadávat a být daleko víc zlí než v reálném světě. Tohle ale neplatí blozích sloužících pro zápisky hubnoucích. Prakticky jsme nenašli žádný, kde by byly útočné komentáře, ale vždy se jednalo o pochvaly a motivaci k pokračování.

Když budete na blogu upřímní, lidé to ocení. Jsou totiž stejní a ví, že člověk je tvor chybující. Pokud si tedy nastavíte týdenní režim příspěvků a v jednom týdnu napíšete, že vaše chutě na čokoládu byly o dost silnější něž vy, odpustí vám to. Všichni byli ve stejné situaci a znají to, protože tenhle typ blogů vyhledávají zase lidé snažící se hubnout. Schválně zapátrejte po internetu a určitě nám naše slova potvrdíte. Pokud byste chtěli začít  s takovými zápisky, vyzkoušejte třeba naše fórum. Třeba tam společně vytvoříme motivační prostředí které nám pomůže zhubnout, zažít si zdravý životní styl a hlavně u toho vydržet.