Cvičení s vlastní váhou ráno? Za 20 minut

Možná si teď klepete na čelo, že cvičení ráno je to poslední, co by vám mohlo prospět. Zkuste se nad tím ale zamyslet i z druhé strany - co vás dokáže ráno probrat lépe než rozumný pohyb a dobrá snídaně? Po těchto ranních dvaceti minutách strávených rozhýbáváním odpočatého těla se vám mnohem lépe bude i vyrážet do práce.

Cvičení s vlastní váhou je pro čerstvě vzbuzené tělo rozumným cvičením. A to i pro tělo toho z vás, kdo jinak pohyb po ránu v jakékoliv formě dvakrát nemusí. Kombinace pohybů, které jsou tělu přirozené a přitom díky nim dokážete nabudit svaly k výkonu, vám mohou pomoci.

Co tedy "hned po ránu"? V klidu se jděte opláchnout studenou vodou, protáhněte se a napijte se sklenice vody (nebo vody s citrónem). Snídani nechte na později, bude se vám hodit hned po cvičení.

Za 20 minut stihnete třikrát tři série základních pohybů. Každý cvik provádějte pomalu a poctivě, tady nejde o to udělat je co nejrychleji, ale naopak co nejkvalitněji. A které cviky že vám to po ránu pomohou s nastartováním vašeho dne?

Mrkněte se na tento náš článek o cvičení s vlastní váhou. V něm najdete přesný popis základních cviků, které můžete střídat ráno dle libosti. Co se nám osvědčilo, bylo začínat ranní cvičení pomocí dřepů. Právě při nich používáte velké svaly, díky čemuž rozproudíte rychleji krev - námaha větších svalů vyžaduje i větší přísun kyslíku, a tedy jejich rychlejší zásobování krví. Dřepy na začátek cvičení donutí vaše tělo rychleji spalovat a při dalších cvicích tak budete připravenější na pohyb.

Na co určitě při ranním cvičení s vlastní váhou nezapomínejte, je hluboce a správně dýchat a hlavně provádět cviky poctivě (tedy plně se soustředit na to, co děláte). Po cvičení si pak dejte osvěžující sprchu a dopřejte si výbornou snídani. Uvidíte, že vám takto den začne lépe.

Co vy, cvičíte nebo cvičili jste někdy ráno nebo je to pro vás nemyslitelné? Pište do komentářů.