Váha

media

Máte doma váhu, která měří tuk v těle - jak to celé funguje?

Ať už patříte mezi nadšence do sportu, nebo mezi ty, kteří hubnou, určitě máte doma osobní váhu. Doba těch s ručičkou už je dávno pryč a dnešní osobní váhy mají minimálně display, který ukáže přesnější hodnotu. Ty lepší ale dokáží daleko ví, ukáží vám například množství tuku v těle, ale jak to vlastně udělají?
media

Děsí vás artróza? Víme, jak ji oddálit

Bolesti kloubů už dávno nejsou jen doménou starých lidí. Kloubním chorobou může onemocnět i mladý člověk a osteoartróza si nevybírá. Onemocnět jí můžete klidně i vy. Pokud ovšem dodržujete vhodná preventivní opatření, můžete nemoc buď oddálit, nebo se jí zcela vyhnout.
media

Tlustší lidé se dožívají vyššího věku. Nebo ne?

Nadváha a obezita trápí čím dál více lidí, a to nejen dospělých, ale i dětí. Je to problém ve většině ekonomicky vyspělých zemí světa a lékaři před tím velmi vážně varují. Ale existuje i teorie, podle níž nadváha snižuje riziko úmrtí a tedy prodlužuje život.
media

Jak vás vážení může odradit od hubnutí

Schválně, kolik přesně vážíte? Jestli znáte odpověď pouze několik hodin starou a ideálně na desetinu kilogramu přesnou, možná si zaděláváte na problém. Stejně jako s ostatními věcmi se to totiž s vážením nesmí přehánět. Kvůli přehnaně častému vážení byste nakonec mohli i přestat hubnout. A to nepřeháníme.
media

Jak často se vážit?

Hodně z vás podle diskuzí zajímá, jak často a kdy je ideální se vážit. Vzali jsme rozum do hrsti, podívali se na vaše zkušenosti a rady a dali je dohromady s tím, co je považováno za nejrozumnější. Výsledek si přečtete právě v tomto článku.