Váha

media

Na váze přibíráme kvůli nedostatku spánku, přesto si na něj necháváme málo času

Spánek je neodmyslitelnou součástí našeho života. Během něj náš organismus odpočívá, regeneruje a přípravuje se, aby zvládl zátěž během následujícího dne. A pokud mu nedopřejeme dostatečně dlouhý spánek, řekne si organismus o dodání náhradní energie - přesně té, která mu kvůli nedostatku spánku chybí a kterou potřebuje pro své fungování. Délka spánku tak přímo souvisí i s naší váhou.
media

Co je důležitější než zhubnout? Udržet si váhu

Většina z nás se na dietu pečlivě připravuje – vyhazujeme nezdravé potraviny a polotovary, nakupujeme zdravé alternativy, spoustu zeleniny a ovoce. Hlídáme se, počítáme kalorie, jásáme nad každým shozeným kilem. Jenže mnohem těžší než zhubnout je udržet si výslednou váhu.
media

Máte doma váhu, která měří tuk v těle - jak to celé funguje?

Ať už patříte mezi nadšence do sportu, nebo mezi ty, kteří hubnou, určitě máte doma osobní váhu. Doba těch s ručičkou už je dávno pryč a dnešní osobní váhy mají minimálně display, který ukáže přesnější hodnotu. Ty lepší ale dokáží daleko ví, ukáží vám například množství tuku v těle, ale jak to vlastně udělají?
media

Děsí vás artróza? Víme, jak ji oddálit

Bolesti kloubů už dávno nejsou jen doménou starých lidí. Kloubním chorobou může onemocnět i mladý člověk a osteoartróza si nevybírá. Onemocnět jí můžete klidně i vy. Pokud ovšem dodržujete vhodná preventivní opatření, můžete nemoc buď oddálit, nebo se jí zcela vyhnout.
media

Tlustší lidé se dožívají vyššího věku. Nebo ne?

Nadváha a obezita trápí čím dál více lidí, a to nejen dospělých, ale i dětí. Je to problém ve většině ekonomicky vyspělých zemí světa a lékaři před tím velmi vážně varují. Ale existuje i teorie, podle níž nadváha snižuje riziko úmrtí a tedy prodlužuje život.
media

Začínáme hubnout: co si dát večer

Dobroty po šesté, sedmé nebo osmé večer jsou v rámci diety často považovány za nevhodné. Přitom právě vhodně zvolené mlsání večer může mít pozitivní vliv na naše zdraví. Pojďme se podívat, co si večer bez výčitek dát, aby to zapadalo do našeho hubnoucího programu.
media

Jak vás vážení může odradit od hubnutí

Schválně, kolik přesně vážíte? Jestli znáte odpověď pouze několik hodin starou a ideálně na desetinu kilogramu přesnou, možná si zaděláváte na problém. Stejně jako s ostatními věcmi se to totiž s vážením nesmí přehánět. Kvůli přehnaně častému vážení byste nakonec mohli i přestat hubnout. A to nepřeháníme.
media

Jak často se vážit?

Hodně z vás podle diskuzí zajímá, jak často a kdy je ideální se vážit. Vzali jsme rozum do hrsti, podívali se na vaše zkušenosti a rady a dali je dohromady s tím, co je považováno za nejrozumnější. Výsledek si přečtete právě v tomto článku.