Recept: steak z tuňáka

Ať už hubnete, sportujete, nebo jen chcete být zdraví, pak je tuňák ta nejlepší ryba pro vás. Po rybě nezapáchá, takže jej snese i ten, kdo rybám příliš neholduje. A množství omega 3 mastných kyselin je doslova ohromující. Navíc se tepelně skoro neupravuje, takže rychlý dietní oběd, nebo dietní večeře, na sebe nenechá dlouho čekat.

Co budeme potřebovat?

  • vysoký steak z tuňáka
  • olivový olej
  • sůl
  • pepř

Jak na to?

Tuňáka, už kvůli jeho ceně, bychom si měli vychutnat. Cílem tedy není přehnat to s kořením a přehlušit jeho jemnou chuť. Právě naopak. Čím budeme s kořením střídmější, tím lepší náš pokrm bude.

Steak z tuňáka by měl být vysoký alespoň jako váš palec, tedy cca 2 cm. Díky tomu se příliš nepropeče a to je to co chceme. Propečený tuňák bude vždy suchý, takže příprava je víc než polovina úspěchu.

Steak potřeme olivovým olejem a necháme v pokojové teplotě. Na gril by měl přijít právě s touto teplotou, nikdy ne přímo z lednice. Na grilu se příliš steak neohřeje, z každé strany jej necháme maximálně minutu a půl z každé strany. Jen tak aby se zatáhl a mřížka na něm zanechala stopy.

Po vyjmutí grilu jej, už na talíři, posolíme hrubozrnnou solí a dochutíme čerstvě umletým pepřem. Můžeme jej polít ještě trochou extra panenského olivového oleje, aby byl ještě jemnější.

A to je vše, jedna z nejlepších ryb je hotová a můžete podávat. Třeba jen s netradičním  pečeným květákem.