Ořechovo-rozinkové tyčinky pro dietu i fitness

Minule jsme vám dali tip na slaný zákusek. Aby nepřišli zkrátka ani ti, co jsou na sladké, dnes přinášíme recept na luxusní oříškovo-rozinkové tyčinky. Ačkoliv jsou sladké, na rozdíl od čokoládových tyčinek nebo sladkostí z obchodu jsou mnohem zdravější - obsahují díky ořechům zdravé tuky, díky rozinkám přírodní cukry a díky ovesným vločkám i velké množství vlákniny.

Navíc takováto jedna tyčinka (cca 45 gramů) obsahuje pouze 175 kalorií, dále až 8 gramů zdravých tuků, 2 gramy bílkovin, 25 gramů sacharidů, 5 gramů vlánkiny a hlavně 0 gramů přidaného cukru. tyto hodnoty dělají z tyčinek jídlo vhodné při dietě a zároveň svačinku, kterou si mohou dopřát i tí, co posilují. Tento dietní zákusek je také naprosto bezlepkový!


Co potřebujeme?

  • Půl hrnku rozinek
  • Půl hrnku mletých vlašských ořechů
  • 6 polévkových lžic mletých ovesných vloček
  • Špetku soli
  • 1/4 čajové lžičky vanilky

Z tohoto množství připravíte přibližně 3 - 4 tyčinky.

Jak na to?

U tohoto receptu se vám bude hodit mlýnek nebo kuchyňský robot, který umí nasekat potraviny na co nejmenší kousky. Ale ani pokud je nemáte, nezoufejte. Vezměte nůž a nakrájejte vše na co nejdrobnější kousky. Mleté ovesné vločky rozdrťte klidně až skoro na prášek.

Všechny přísady pak smíchejte a pořádně prohnětejte, až vznikne sladké těsto. To zformujte do podoby tyčinek a nechte v lednici vychladnout.

Stačí si už jen vychutnat zdravou svačinku. Dobrou chuť.