Dali jste si tato přesevzetí? Chyba!

Negativní předsevzetí

Můžete je myslet dobře, dávají vám smysl, ale stejně se je ve většině případů nepodaří splnit. To jsou přesně negativní předsevzetí. Poznáte je tak, že obsahují slovíčko "nebudu" nebo zápor "ne". Např. nebudu kouřit, nebudu jíst sladké, nechci už pít alkohol. 

Z psychologického hlediska jsou negativně postavená předsevzetí velmi obtížná na dosažení. Právě záporu totiž ve finále věnujeme příliš mnoho pozornosti a samotné negativní předsevzetí nám zní hlavou jako něco nepříjemného. A tedy něco, co se nám plnit nechce. Zahoďte proto tato předsevzetí a zkuste je obrátit na pozitivní.

Hubnutí pomocí jednostranných diet

Dámy, zbystřete. Tato předsevzetí se týkají zejména vás! Obvykle se totiž právě ženy snaží s novým rokem shodit co nejvíce kilo za pomoci různých prapodivných a někdy i nebezpečných diet. Namátkou zmíníme mléčnou dietu, ovocnou dietu nebo i jakoukoliv jinou, kde tělu dodáváte jen jeden druh - byť na první pohled zdravých - potravin. Dochází tak paradoxně k tomu, že v dobré víře dodáváte svému tělu jen část živin. Jsou sice kvalitní a prospěšné, ale nedostatek ostatních živin vaši snahu ruinuje.

Naše rada proto zní jednoduše: zjistěte si, jaké živiny tělu prostřednictvím zvolené diety dodáváte a přečtěte si u nás na nejfit.cz, které diety fungují.

Chcete mít všechno na 100% pod kontrolou

Předsevzetí typu "budu mít kompletní přehled o svém životě/jídelníčku/cvičení" může být pro mnoho lidí nesplnitelné. Každý z nás si totiž potřebuje po určité době odpočinout a nabrat energii na další pokračování. Nebýt chvíli pod dozorem je to, co pomáhá. A tím myslíme i pod dozorem sebe samého.

Řiďte se proto v hubnutí pravidlem 80 na 20 a budete mnohem úspěšnější. Budete žít zdravě, ale zároveň se neochudíte o něco dobrého, co byste jinak slupli v množství i větším než zdravém. Vyzrajte na dietu.