Jakým kardio cvičením spálíte co nejvíc kalorií?

Určitě jste tuto otázku také alespoň jednou řešili. Každý chce uspořit trochu času a vidět výsledky hubnutí co nejdříve. I proto je otázka "Jaké kardio spaluje maximum kalorií?" velice častá. Zkusíme vám poradit, a to nejen kardio cvičení, které je vhodné jen do posilovny. I venku zvládnete efektivněji hubnout.

Intervalový sprint - cca 400 kalorií za 30 minut

Běh, kolo nebo plavání ke kardiu patří, protože právě při takové nižší intenzitě stíhá tělo dostatečně rychle doručovat kyslík do svalů a spaluje tak efektivně cukry a tuky. Nenechte se ale ukonejšit, že takové cvičení je pro spalování kalorií nejúčinější. Intervalový sprint - tedy takový, kdy dvě minuty běžíte na plný výkon (ale takový, abyste tempo udrželi celé dvě minuty) a minutu pak lehce vyklusáváte. A toto opakujete po dobu 10 - 30 minut (podle Vaši kondice). Intervalový sprint je kombinací maximální zátěže pro vaše svaly a zároveň umožnění svaly zásobovat kyslíkem. Díky tomu spalujete kalorie rychleji.

Lezecká stěna - cca 400 kalorií za 30 minut

Podobně účinné jako intervalový sprint může být i lezení - ať už na lezecké stěně (ty dnes najdete ve všech větších městech) nebo na skalách. Při tomto druhu pohybu musíte více zapojit svaly celého těla - od velkých svalů spalujících větší množství energie (svaly nohou, zádové svaly) až po svaly starající se o správné držení těla nebo o úchopy. Možná takový sport zní nebezpečně, ale díky jistění a instruktáži a pomoci od trenérů lezení se nemusíte lezeckých stěn obávat.

Běžte do kopce - cca 370 kalorií za 30 minut

Pokud si myslíte, že při běhu se nedá spalovat více kalorií, vyzkoušejte kopcovitý terén. Za každý stupeň sklonu kopce budete spalovat o 10% více kalorií. Při plánování Vaší další běžecké trasy se tak nelimitujte na co nejrovnější terén. Stejně tak v posilovně na běžeckém pásu můžete přidat na sklonu.

Podobně jako při běhu budete více kalorií spalovat i při dalších sportech - chůze nebo kolo jsou jen dva základní příklady.

Skákání přes švihadlo - cca 370 kalorií za 30 minut

Oblíbený a zároveň nenáviděný pohyb - skákání přes švihadlo - je hodně efektivní při spalování kalorií. Tento druh pohybu opět vyžaduje zapojení vícero svalových skupin a tedy i větší přísun kyslíku. Je ale natolik intenzivní, že se nedá při stejném tempu vydržet po dlouhou dobu. Zkuste proto, podobně jako při intervalovém sprintu, dvě minuty intenzivního skákání přes švihadlo a minutu odpočinku. Takovou kombinaci pak vydržte 20 - 30 minut pro co největší efekt na spalování kalorií.

Jaký pohyb zabírá efektivně na hubnutí u vás? Pište do komentářů.