Kakao

media

Čokoládu si dopřávejte, ale jen tu kvalitní

Léto je tady, vy máte opět po roce značnou snahu vypadat do plavek co nejlépe, ale pak potkáte čokoládu. A všechny dosavadní snahy vezmou za své, protože u jedné kostičky ani řádku nezůstanete. Když si tabulku čokolády (nebo nějaké jiné cukrovinky s čokoládou či kakaovými boby) dopřejete několikrát do týdne, musí se to na vaší postavě nutně nějak podepsat. Nebo nemusí?
media

Recept: dietní dezert z ricotty

Když smícháte samé dobré věci jen těžko dokážete udělat něco špatného. A pokud mluvíme o dnešním dezertu, rozhodně výborný bude. Přitom touhle sladkostí dietu neporušíte a zároveň si pochutnáte.
media

Paleo recept na čokoládový cuketový chléb

Pojďte mlsat! Tentokrát ale rozhodně zdravěji. Stačí k tomu znát paleo recept, který nepotřebuje žádné polotovary nebo spoustu cukru. Skvěle si na něm smlsnete a ostatní jen budou koukat, že se taková dobrota dá z cukety připravit.
media

Kakao a čokoládu si užijte, bude zdražovat

Málokdo nemá rád v nějaké podobě kakao. Ať už jako čokoládu, cukrovinky nebo třeba nápoj k snídani. A málokomu tedy udělala radost zpráva, že právě kakao v nejbližších letech bude s velkou pravděpodobností výrazně zdražovat.
media

Dali jste si na snídani k pití Granko?

Víkendové ráno. Nemusíte nikam spěchat a v klidu a s chutí připravíte rodině snídani. Dětem, ale i sobě nachystáte Granko s mlékem, protože přesně to jste měli rádi i vy jako malí. Víte ale, co vlastně Granko je? Možná existuje i rozumnější varianta kakaa.