Bydlíte na venkově? Díky tomu spalujete oproti měšťákům víc kalorií

Všimli jste si, že stále více lidí vyhledává život na venkově? Bydlení na vesnici má totiž své kouzlo. A i když se to na první pohled - a to zejména měšťákům - nezdá, má i nespočet výhod. Lidé žijící na venkově mají oproti těm městským jednu velkou výhodu, a to že spalují více kalorií.

Na venkově není nezdravé jídlo tak dostupné

Prvním důvodem, proč lidé na vesnicích spalují více kalorií je ten, že jich nekonzumují tolik jako lidé z měst. Ve městě je totiž snazší zajít si do nějaké dobré restaurace, kavárny nebo baru. Navíc jsou tyto podniky ve městě poblíž, a to je mnohdy důvodem, proč jsou zde lidé línější a mají větší sklony tloustnout. Na vesnici najdete sotva dvě tradiční hospůdky s typickým českým kalorickým jídlem, které v dnešní době není mezi mladší generací tolik populární jako světové fast foody. Malý výběr z jídelníčku ve vesnické hospodě obvykle nutí lidi vařit si oběd v pohodlí domova.

A pokud se rozhodnete, že i na vesnici vyrazíte do kavárny, ta obvykle nebývá poblíž. Cestou tam a zpět pak spálíte i tolik kalorií kolik v kavárně přijmete.

Čtěte také: Káva je dobrá i při dietě. Stačí jen vědět, které se vyhnout

Více přírody všude kolem, více práce kolem domu

Vesnice jsou obklopeny přírodou a ta je tak lépe dostupná, než když chcete do přírody vyrazit ve městě. Představte si tu nádheru, kdy se ráno vzbudíte a vydáte se do probouzejícího se lesa místo na běžící pás do posilovny. V lese na čerstvém vzduchu obvykle uběhnete mnohem více kilometrů a také načerpáte spoustu potřebné energie i si odpočinete duševně. Navíc, takové sporty na vesnicích člověka mnohem více baví – v letních měsících probíhají různé sportovní kurzy a akce přímo venku.

Lidé v městech obvykle bydlí v bytech. A k údržbě bytu je potřeba méně energie než k údržbě domu se zahradou. I to je jeden z důvodů, proč lidé na vesnicích spalují více kalorií.

Čtěte také: Místo posilovny můžete zahradničit. I tak posílíte svaly

Žádná městská doprava znamená více pohybu

Lidé ve městech jsou zvyklí, že se pohodlně dostanou všude pomocí městské hromadné dopravy nebo některou z taxi služeb. Oproti tomu obyvatelé vesnic si často musí zajít na nákup pěšky, na zastávku autobusu nebo vlakové nádraží to je také dál a bez možnosti se tam dopravit veřejnou dopravou. I díky častější a delší chůzi jsou na tom obyvatelé vesnic s kondicí lépe.

Na venkově je méně stresu 

Už při jednoduchém srovnání města a vesnice je na první pohled jasné, že se liší styl života lidí. Ve městech to celý den doslova „žije“, všude je shon a ruch. Městem se tlačí spoustu lidí, aut i tramvají, všichni někam spěchají. Lidé si zde plánují svůj den na hodiny a obvykle se snaží vtěsnat do programu co nejvíce aktivit, které městský život nabízí.

Kdežto na vesnici se jakoby zastavil čas. Přes den se přesunou děti do škol a dospělí do měst za zaměstnáním a vesnice osiří. Navečer, když se lidé vrátí do svých domovů, si po celodenním cestování a práci obyvatelé vesnic více užívají, že jsou doma v klidu nebo se věnují pracem kolem domu a na zahradě. Proto je známou skutečností, že na vesnicích jsou lidé klidnější a nejsou tolik ve stresu. A stres je přitom jedním z negativních faktorů ovlivňující nárůst váhy.

Čtěte také: Je toho na vás už moc? Proveďte svůj restart a naberte novou energii