Co rozhodně nepotřebujete k hubnutí

Odkládat na později

"Začnu hned zítra.", "Dnes na to nemám čas.", "Ještě se na to necítím." a další podobné věty často používáme v případě, že chceme nějakou činnost odložit na neurčito. Obvykle jen proto, že se obáváme změny, jsme zvyklí na určitý komfort a nechce se nám ho měnit. Snaha zhubnout se nijak neliší. Právě naopak - při hubnutí některé věci rádi odkládáme. Samotné slovo "hubnutí" máme totiž spojené s určitým nepohodlím a tak ho podvědomě nijak neupřednostňujeme. 

Přitom právě zejména v začátku hubnutí je důležité jít "do toho" naplno a neodkládat. Pak totiž budeme moct brzy zjistit, že vlastně při hubnutí ve skutečnosti jíme častěji a chutnější potraviny, než předtím. A to už stojí za to neodkládat.

Výmluvy

S odkladem věcí na později úzce souvisí výmluvy. Právě ty často používáme a rádi vymýšlíme důvody, proč něco nejde. A obvykle těmto důvodům sami věříme. Přitom výmluvy nás v celém životě mohou velmi brzdit - více o výmluvách čtěte v tomto našem článku.

Když zjistíme, že se nám něco "nechce", je dobré hned si uvědomit skutečnou situaci a nezačínat si sami před sebou vymýšlet důvody, proč to vlastně nemůžeme udělat. I to nás při hubnutí posune dopředu.

Malé sebevědomí

Stejně důležité jako odkládat věci na neurčito a používat výmluvy, je rozhodně malé sebevědomí tím, co při hubnutí určitě potřebovat nebudeme. A navíc k tomu ani není důvod. Hubnutí není nic, co by nás mělo stresovat. 

Zvládli to jiní a my budeme stejně dobří nebo lepší. Není to žádná věda, stačí jen přemýšlet o tom, co jíme a trochu se hýbat. Pak hubnutí půjde snadno.

Stres

Přesně tím, že bychom hubnutí nezvládli, je zbytečné se stresovat. Stresem v sobě vyvoláme maximálně nejistotu a méně se soustředíme na to, co děláme i na cíl samotný.

Stres zapříčiněný vnějšími vlivy (tedy ne stres z hubnutí) má pak velký negativní vliv na naší náladu a chuť něco pro sebe dělat. Obvykle ho také zahájíme sladkým jídlem a to pro zdravé hubnutí přínosné rozhodně moc není. 

Jak efektivně odbourat stres čtěte v tomto našem článku.

Existuje i celá řada dalších maličkostí, které k hubnutí rozhodně nepotřebujete. Ať už je to chybějící cíl, žádná motivace nebo třeba přehlížení úspěchů. Naším cílem není dlouhosáhle vypsat jejich seznam. I pro vaše efektivní zdravé hubnutí je přínosnější přesně nad těmito maličkostmi se zamyslet a vědět, co by vaší snahu mohlo ohrozit. Držíme palce, ať se vám hubnutí daří!


Tyto články vás také zaujaly: