Jak na vyrýsované břišáky

Jídlo je základ

Ne nadarmo se říká "břišáky se rýsují v kuchyni". Právě díky jídlu můžeme mít rychleji vyrýsované břicho nebo naopak svaly obalené tukem. Pro viditelné břišní svaly je potřeba hodně omezit příjem rafinovaných cukrů a škodlivých tuků. Obě dvě zmíněné složky potravy totiž mohou za ukládání tuku na břiše. Přečtěte si: Pozor na sacharidy, velké množství škodí!

Při rýsování vám pomůže ve stravě přijímat hodně přírodního proteinu, doplněného o vlákninu, komplexní sacharidy, ale i zdravé tuky (např. v podobě oříšků). Nebojte se proto k snídani si dopřát třeba vejce - ne nadarmo jsou právě vejce oblíbeným jídlem kulturistů. Obsahují totiž obrovské množství čistého proteinu, ale i spoustu vitamínů. Přečtěte si také: Ořechy, skvělá potravina při dietě

Nekašlete na kardio

Jak má vypadat trénink, abyste měli viditelné břišáky dříve? Rozhodně ne: sklapovačky, sedy-lehy, zdvih nohou v zavěšení a opakovat. Břišní svaly nejsou vidět primárně proto, že jsou obalené tukem a toho se při tréninku potřebujeme zbavit. Krátké rozehřátí na začátek cvičení, posilování svalů celého těla a na konec tréninku pár desítek minut kardia - běhu, rychlé chůze apod. Nebo vysokointervalový trénink + kardio. Variant je mnoho, rozhodně však při tréninku nevynechávejte kardio. Díky němu dokážete spalovat lépe tuky a o to při zviditelnění vašich břišáků přeci jde.

Soustřeďte se na provádění cviků

Zapomeňte na všechny cviky, které znáte a na břicho pravidelně cvičíte. Je potřeba začít odznovu, alespoň co se provádění cviků týká. Není totiž důležitý počet opakování, ale to, jakým způsobem cvik cvičíte. Proto až budete příště cvičit sed-lehy, vnímejte pohyb od začátku až do konce. Zkuste ho dělat 3x pomaleji, než jste zvyklí a ucítíte svaly, které při něm namáháte. Vsadíme se, že v tomto pomalém, ale soustředěném tempu rozhodně neuděláte počet opakování, který jinak rychle zvládáte.

Nepřikládejte břichu důležitost

Nejlepší cviky na břicho? Posilování ostatních svalů, zejména jádra. Nepřikládejte cvikům na břicho velkou důležitost. Pokud cvičíte poctivě celé tělo, posilujete nevědomky i břišní svaly. Vždyť právě břišní svaly přenášejí spoustu pohybu z horní poloviny těla na spodní a obráceně. Zapojujete je tak poměrně často a není nutné jim - zejména zpočátku - věnovat tak velkou pozornost. Spíše se zaměřte na posílení tělesného jádra. Díky tomu dosáhnete rychleji i vyrýsovaných břišáků. Čtěte také: Vyrýsované břišáky nebo zdravá záda? Je to jen na vás!