Cuketa

media

Recept: grilovaná cuketa se sezamovými semínky

Cuketa je výborným dietním jídlem, ale má jednu potíž. Roste jen v omezeném ročním období a když už rste, je jí až moc. Co tedy pořád vymýšlet za recepty, aby se rodině neomrzela? Zkuste ji přidat a gril a uvidíte, že zmizí mezi prvními. Přidáním sezamu navíc z ní uděláte doslova zdravou dobrotu.
media

Loupete ze všeho slupku? U této zeleniny to nedělejte!

Pro mnoho lidí je chutnější z ovoce a zeleniny oloupat slupku a jíst jen samotnou šťavnatou dužinu. Ne ve všech případech je ale takový postup úplně přínosný i pro naše zdraví a častokrát sami sebe ochuzujeme o vynikající chuť i živiny. V následujících případech proto slupku nechte na zelenině a vychutnejte si ji.
media

Paleo recept na čokoládový cuketový chléb

Pojďte mlsat! Tentokrát ale rozhodně zdravěji. Stačí k tomu znát paleo recept, který nepotřebuje žádné polotovary nebo spoustu cukru. Skvěle si na něm smlsnete a ostatní jen budou koukat, že se taková dobrota dá z cukety připravit.
media

Pečené cuketové hranolky

Jakou přílohu si dáváte k hlavnímu chodu? Smažené krokety? Smažené americké brambory? Smažené hranolky? Stop! Vyzkoušejte něco chutnějšího a nesmaženého. Právě recept na pečené cuketové hranolky je tím, co si jako přílohu zamilujete.
media

Letní recept na zeleninový špíz

Léto bude pomalu za námi a pokud jste grilovací sezonu nevyužili je třeba to co nejrychleji napravit. O tom, že zeleninová příloha je tou nejlepší a nejdietnější přílohou nemůže být pochyb. Co ale když ji máme jís pravidelně? Vymyslet různé variace může být složité a tak vám přinášíme recept jak tuto přílohu trošku ozvláštnit.
media

Nejdietnější pizza, kterou jste kdy měli

V Čechách jsou oblíbené chlebíčky a jednohubky, což jsou vlastně zmenšeniny klasických jídel. Zkrátka mnoho chutí na jedné malé porci dokáže nadchnout nejednoho strávníka. A přesně takový je náš recept, spousta chutí na malé ploše. Minipizza pouze ze zeleniny je snadná a hlavně výborná.
media

Letní salátek z mladých cuketek

Dnešní recept je jeden z našich rychloreceptů. I když napsat recept na salát asi nikdy nezabere příliš řádků, obvykle jde spíš o to, najít nějakou inspiraci. Salátů z okurek máme všude dost, vyzkoušejte tedy naši inovaci v podobě malých cuketek.