Cuketa

media

Recept: skvělé zdravé cuketové hranolky v troubě

A už je to tady zase. Nejprve celou zimu kupujeme cukety za draho a teď se rodí jedna vedle druhé - až nevíme s nimi. A přesně tohle je doba, kdy jsme rádi za každou inspiraci. Přesně takovou najdete v dnešním receptu. Dietní fitness a hranolky obvykle nejde příliš k sobě, ale cuketové hranolky v troubě tohle zvládnou.
media

Recept: Chutné mleté maso zapečené s cuketou a rajčaty

Cukety se staly celoroční součástí nabídky zeleniny v našich obchodech. A právě nyní, když jsou k dispozici čerstvé a za dobrou cenu, se hodí znát co nejvíce vynikajících receptů. Snažili jsme se najít takový, který zasytí a přitom je chutný a dietní. Zapečené mleté maso s cuketou a rajčaty navíc i dobře vypadá.
media

Recept: grilovaná cuketa se sezamovými semínky

Cuketa je výborným dietním jídlem, ale má jednu potíž. Roste jen v omezeném ročním období a když už rste, je jí až moc. Co tedy pořád vymýšlet za recepty, aby se rodině neomrzela? Zkuste ji přidat a gril a uvidíte, že zmizí mezi prvními. Přidáním sezamu navíc z ní uděláte doslova zdravou dobrotu.
media

Paleo recept na čokoládový cuketový chléb

Pojďte mlsat! Tentokrát ale rozhodně zdravěji. Stačí k tomu znát paleo recept, který nepotřebuje žádné polotovary nebo spoustu cukru. Skvěle si na něm smlsnete a ostatní jen budou koukat, že se taková dobrota dá z cukety připravit.
media

Pečené cuketové hranolky

Jakou přílohu si dáváte k hlavnímu chodu? Smažené krokety? Smažené americké brambory? Smažené hranolky? Stop! Vyzkoušejte něco chutnějšího a nesmaženého. Právě recept na pečené cuketové hranolky je tím, co si jako přílohu zamilujete.
media

Letní recept na zeleninový špíz

Léto bude pomalu za námi a pokud jste grilovací sezonu nevyužili je třeba to co nejrychleji napravit. O tom, že zeleninová příloha je tou nejlepší a nejdietnější přílohou nemůže být pochyb. Co ale když ji máme jís pravidelně? Vymyslet různé variace může být složité a tak vám přinášíme recept jak tuto přílohu trošku ozvláštnit.