Houby

media

Recept: restované žampiony s balsamikem

Na kousek tmavého chleba, nebo jako příloha k masu? Případně je můžete použít na párty v míse s opečenými tousty. Tohle jen jen pár nápadů, k čemu všemu se dají použít žampiony restováné s balsamicem.
media

Recept: Vepřová kýta na žampionech

Vepřové maso může být dietní a chutná volba, když víte, jak ho připravit. Pro dnešní recept sáhněte po vepřové kýtě, která je libovější. V kombinaci se žampiony a několika dalšími přísadami pak za chvíli vykouzlíte vynikající pokrm.
media

Hlíva ústřičná - recept na zdraví

Možná jste ji už v obchodě zaregistrovali, ale báli jste se ji zkusit. Pokud jste ji opravdu ještě nezkusili, je nejvyšší čas. Řeč je o hlívě ústřičné, která sice divně vypadá, ale o to lépe chutná a pro zdraví je skoro nedocenitelná.
media

Recept: portobello burger

Myslíte, že burger musí být jen plný masa? Ani náhodou, houby dokážou maso zastoupit téměř stoprocentně. Vyzkoušejte dnešní recept a ochutnejte portobello trošku jinak.
media

Mykoprotein - budoucnost bílkovinné stravy

Když se zamyslíte, která jídla vám dodají maximum bílkovin, jaká bude vaše odpověď? Pravděpodobně tvaroh nebo mléční výrobky, krůtí, kuřecí a libové hovězí maso, případně některé luštěniny. Co když ale bílkoviny lze získat i kultivací plísní? A jak takové bílkoviny vlastně chutnají? Seznamte se s mykoproteiny.
media

Vysoký cholestorol? Zkuste hlívu ústřičnou

V zimní období bylo vždy těžké najít potravu čerstvou a zároveň vhodnou ke konzumaci. V dnešních dobách už takový problém nemáme, ale co si budeme povídat, zima svádí k nezdravé stravě a hodnotných jídel je určitě méně než v letních měsících, kdy je dostatek čerstvé zeleniny i ovoce. Co zkusit v zimě něco jiného, než klasiku? Už jste zkusili hlívu ústřičnou?
media

Letní recept na zeleninový špíz

Léto bude pomalu za námi a pokud jste grilovací sezonu nevyužili je třeba to co nejrychleji napravit. O tom, že zeleninová příloha je tou nejlepší a nejdietnější přílohou nemůže být pochyb. Co ale když ji máme jís pravidelně? Vymyslet různé variace může být složité a tak vám přinášíme recept jak tuto přílohu trošku ozvláštnit.