Houby

media

Hlíva ústřičná - recept na zdraví

Možná jste ji už v obchodě zaregistrovali, ale báli jste se ji zkusit. Pokud jste ji opravdu ještě nezkusili, je nejvyšší čas. Řeč je o hlívě ústřičné, která sice divně vypadá, ale o to lépe chutná a pro zdraví je skoro nedocenitelná.
media

Houby v dietním jídelníčku

Když se snažíte zhubnout, velkou roli v tom hrají kalorie. Dietní jídelníček se však nemusí smrsknout do pár druhů potravin. Důležité je přece zbavit se přebytečného tuku. To jde i bez toho abyste se připravili o lahodnou chuť pokrmů které jíte. Ne všechna dietní jídla musí být nutně i mdlé chuti.
media

Recept: portobello burger

Myslíte, že burger musí být jen plný masa? Ani náhodou, houby dokážou maso zastoupit téměř stoprocentně. Vyzkoušejte dnešní recept a ochutnejte portobello trošku jinak.
media

Mykoprotein - budoucnost bílkovinné stravy

Když se zamyslíte, která jídla vám dodají maximum bílkovin, jaká bude vaše odpověď? Pravděpodobně tvaroh nebo mléční výrobky, krůtí, kuřecí a libové hovězí maso, případně některé luštěniny. Co když ale bílkoviny lze získat i kultivací plísní? A jak takové bílkoviny vlastně chutnají? Seznamte se s mykoproteiny.
media

Letní recept na zeleninový špíz

Léto bude pomalu za námi a pokud jste grilovací sezonu nevyužili je třeba to co nejrychleji napravit. O tom, že zeleninová příloha je tou nejlepší a nejdietnější přílohou nemůže být pochyb. Co ale když ji máme jís pravidelně? Vymyslet různé variace může být složité a tak vám přinášíme recept jak tuto přílohu trošku ozvláštnit.