Léto

media

Oči v létě před sluncem moc nechráníme, řešíme jen pokožku

Svou pleť si v létě umíme většinou chránit správně. Pokud nám zdraví pokožky není úplně jedno, tak se alespoň občas před příchodem na slunce namažeme opalovacím krémem s vyšším UV faktorem. Ten nám pomáhá chránit se tak nejen před nepříjemným spálením, ale i před vznikem rakoviny kůže. Mnoho lidí ale právě v létě zapomíná na své oči – buď nenosí žádné sluneční brýle, nebo nosí brýle úplně špatné. A to může být pro oči pohroma.
media

Letošní výkyvy počasí jsou zátěží i pro naší imunitu

Někoho trápí, že nemůže do vyhlédnuté zahraniční lokace, protože ve světě ještě stále řádí epidemie koronaviru. Jiní si naopak užívají tuzemskou dovolenou za levnější peníze a jsou naprosto spokojení. Ale ať už patříte k jakékoliv skupině, letošní léto je ve znamení velkého náporu na náš imunitní systém. A nejde zdaleka jen o hrozbu Covid-19. Mnohem náročnější jsou pro náš organismus prudké výkyvy počasí.
media

V létě zaženete chronickou únavu více než kdy jindy

Čas od času je strašně unavený každý z nás. Po náročném dni či týdnu jsme rádi, že se večer odplazíme do postele, kde padneme a ve vteřině usneme. Jenže se může stát, že ani dlouhý spánek nepomůže, že i ráno se cítíme zcela bez energie, unavení, malátní a nemáme sílu ani vstát. To už není normální stav ani normální únava, ale její chronická forma. A s tou je třeba bojovat.
media

Když je venku horko, užijte si sportů v bazénu

Během parných letních dnů se nikomu z nás nechce téměř nic dělat, natož ještě vyvíjet větší fyzickou aktivitu. I oblíbené sportovní aktivity jdou stranou, málokdo se chce při vysokých teplotách ještě víc potit. Pokud jste ale na pohyb ve svém životě zvyklí, můžete si užít sportu, i když teploty na teploměru stoupnou hodně vysoko.
media

Aquazorbing - letní zábava, která vám dá zabrat

Aquazorbing je zajímavým druhem sportu, který spíš než cvičení přináší spoustu zábavy. V Česku už je pár let populární - chůzi na vodě si můžete vyzkoušet hlavně v letních měsících na velkém množství rybníků - a právě při něm se můžete pořádně zapotit a spálit mnoho kalorií.
media

Crossminton - badminton trochu jinak

Crossminton je druhem raketového sportu, který byl dříve známý jako speed badminton. Spojuje prvky hned několika raketových sportů, díky tomu je svižný a zábavný. Dá se snadno hrát rekreačně kdykoliv během roku - během špatného počasí třeba v hale a na čerstvém vzduchu zase klidně na louce nebo i na pláži.