Ty nejlepší články rovnou do mailu

Ovoce

media

Jahody a zdraví, jak to jde k sobě?

Začala nám jahodová sezona a všude se to začíná hezky červenat. Pokud nemáte vlastní zahrádku určitě narazíte na spoustu míst, kde vám jahody nabídnou. Jak jsou ale na tom tyhle červené plody s ohledem na zdraví a nebo dietu? Můžeme se do nich bez obav pustit, nebo se jim raději vyhnout?
media

Recept: avokádová majonéza

Avokádo je ovoce, které je doslova napěchované zdravými tuky. Kdokoli kdo se profesionálně věnuje sportu zná jeho účinky víc než dobře. A právě díky jeho konzistenci je jako stvořené pro různé použití v kuchyni. Dá se jíst na sladko, nebo využít jako dietní náhradu majonézy. Rychlost dietní verze tatarky vás určitě překvapí.
media

Recept: kuřecí salát s jablkem

Určitě to znáte také. Pečené kuře je buď moc malé, nebo velké a zbude. Co s takovými zbytky, aby se nevyhodily a nemuseli jsme jíst stejné jídlo několik dnů? Vyzkoušejte lehký kuřecí salát s jablkem.
media

Recept: retro kuřecí plátek s broskví

Na podzim slavíme spoustu svátku týkajících se naší historie. Ať už je to založení Československé republiky, nebo jen vzpomínáme na předky. Oboje je výborná příležitost k tomu, abychom k večeři podávali trošku retro klasiky. Neznáme nic klasičtější, než kuřecí plátek s broskví. Ten se objevil dříve na každém jídelním lístku a recept vám nabízíme právě zde.
media

5 nápadů na zdravou svačinu

Svačiny a přesnídávky patří mezi nejčastější dietní chyby. Jednoduše proto, že se z jídelníčků nejčastěji vynechávají. Přitom pravidelná strava je základem hubnutí. Víme jak je těžké najít vždy správnou inspiraci a tak v dnešním článku přinášíme tipy, jak připravit rychlou svačinku.
media

Skryté cukry jsou i v ovoci. Čím nám škodí?

Možná se vyhýbáte sladkému a bílému pečivu, snažíte se jíst zdravě a hodně zeleniny a ovoce – a přitom konzumujete tolik cukru, že kdybyste to věděli, zděsili byste se. V různých naoko zdravých potravinách , ale i některých druzích ovoce, je totiž mnoho skrytých cukrů, které nám vůbec neprospívají.
media

Třešně a zdraví, jak s nimi při dietě?

Stromy se pomalu začínají červenat a to jasné znamení, že začala sezona třešní. Asi najdeme jen málo lidí, kteří by tyto sladké dobroty neměli rádi. Jak je ale zahrnout od zdravého životního stylu a získat z nich co nejvíce?
media

Mandarinky a dieta? Jde to k sobě?

Zimní doba, kolem Mikuláše a vánoc je mandarinkami plná. Žádná punčocha se bez nich neobešla a stoly, kde je mísa s ovocem se bez nich taky neobejdou. Co všechno bychom měli o mandarinkách vědět a jde vůbec o správnou volbu v životosprávě?