Zelí

media

Recept: karamelové kysané zelí

Kysané zelí je malý zázrak, kterým již naši předkové budovali imunitu. V dlouhých zimních měsících to byl jeden z hlavních zdrojů vitaminu C. Náš recept na karamelové kysané zelí potěší nejen vaši střevní mikroflóru, ale i vaše mlsné jazýčky. Je tak dobré, že se dá jíst i samotné.
media

Opomíjený vitamín K dává pozor na krev a kosti

Nejčastěji se mluví o pozitivních účincích vitamínů C, A nebo (zejména v poslední době) D. Přitom se opomíjí jeden vitamín podstatný pro krev i kosti - vitamín K. Právě on ovlivňuje srážlivost a kvalitu krve, podporuje správnou činnost jater a je považován za důležitou složku při prevenci vzniku rakoviny. Bez něj bychom jen obtížněji mohli vstřebávat vápník, a tedy je podstatný i pro vývoj kostí.
media

Nevyhazujte peníze za přípravky, imunitu posílíte i pomocí potravin a nálady

Viry bývají odolné, na místech plných lidí se před nimi moc neubráníte a tělo s nimi často hodně zápasí, aby se jich zbavilo. Pokud chcete minimalizovat riziko nákazy, je nutné mít velmi silnou a odolnou imunitu. Právě obranyschopnost našeho těla je naší nejsilnější zbraní. Imunitu můžete podpořit mnoha různými triky a nemusí jít jen o drahé přípravky z lékáren.
media

Recept: maminčina bílá zelňačka

Zelná polévka je pro zimní počasí doslova stvořená. Obsahuje plno vitamínů a chuti. Navíc je dost systá i na hlavní chod. Pokud ji chceme ale ještě o kousek vylepšit, připravíme její bílou variantu. A jak jinak, než správně dietní.
media

Recept: zelné placky plné zdraví

Zelné placky jsou úžasný nápad v jakémkoli ročním období. Obzvlášť v zimě, kdy je naše imunita oslabená, jde o naprosto nejlepší jídlo. Vitamíny, vláknina a především probiotické kultury v zelí nás postaví na nohy i v tom největším nečase.
media

Zelné placičky

K podzimu neodmyslitelně patří i kysané zelí. Právě to obsahuje pořádnou dávku vitamínu C, který tělu přes zimní měsíce může chybět. V minulosti, kdy naši předci nemohli nakupovat čerstvé ovoce a zeleninu po celý rok, bylo kysané zelí skvělou alternativou. A je i dnes, třeba právě v podobě zelných bramboráků nebo, chcete-li, placiček.
media

Recept na segedinský guláš

Klasický recept na poctivé jídlo se vždycky hodí znát. Segedinský guláš je jedním takovým. Navíc se dá připravit dietně a vy si ho tak můžete vychutnat bez výčitek.