5 tipů jak se letos nenechat zničit podzimní únavou

Podzim je tu. Listy pomalu mění barvu a sluníčka bude čím dál méně. S tím přichází i každoroční podzimní únava a úbytek energie, kterou jsme přes léto pociťovali. Jak letos překonat tohle období bez ztráty kytičky a mít energie pořád stejně?

1. Posuňte si vnitřní hodiny

I když se den krátí a slunečního svitu tolik nezůstává, zkuste využít to co máme. Nečekejte na změnu času, ale zkuste si soukromou změnu dopřát i dřív. Sluníčko je to, co dodává našemu tělu energii a důležitý vitamín D. Takže jeho nedostatek pocítí opravdu výrazně.

Pravidlem by tedy pro vás mělo být nezůstávat dlouho v posteli a pokud už jste v místnosti, pusťte denní světlo dovnitř. V létě jste sice měli zatažené záclony, ale právě na podzim je roztáhněte. Spektrum slunečního světla je natolik unikátní, že vám žádná žárovka nepomůže.

2. Udělejte si doma ovocný sad

V létě je běžné, že jdete přírodou a utrhnete si třešeň, nebo jablko. Tohle s podzimem už nebude tak časté a tak si svůj soukromý sad vytvořte doma. Ovoce v lednici ztratí chuť a hlavně nebude tolik na očích. Mísa s ovocem má své místo tam, kde obvykle lenošíte. Dejte ji na stůl před televizi, nebo ke křeslu na čtení. Když budete mít, krásně barevné ovoce stále na očích, je pravděpodobné, že jej sníte víc.

Během léta totiž sníte víc ovoce díky jeho obsahu vody. Přirozeně si tak tělo doplňuje jeho zásobu a s podzimem tahle potřeba klesá. Víc vrstev oblečení zamezuje odpařování a tak je třeba ovoci trošku pomoct.

3. Choďte ven

V létě prostě doma není nikdo. Vedro nás nutí chodit ven a pokud doma nemáte klimatizaci je pro vás procházka hotovým vysvobozením. S podzimem se automaticky stehujeme domů a venku trávíme méně času.

Přesně s tímhle ale musíte zabojovat. Vyrazte na procházku a víkendy plánujte klidně dopředu. Pohyb je totiž ideální způsob jak dodat tělu energii a donutit jej být v pohotovosti. Ideální není posilovna, ale pobyt venku, na čerstvém vzduchu. Pokud tedy narazíte na nějakou venkovní, raději zvolte ji.

4. Obarvěte si okolí

Všimli jste si jak je léto barevné. Výrazné pestré barvy jsou všude kolem nás a jsou potěchou pro oči i duši. S přibývajícím časem se svět kolem začne halit do podzimních barev a to přirozeně ovlivňuje naši psychiku. Dobrým tipem tedy je obarvit si místo, kde pobýváme po svém. Zvolte si výrazné, optimistické barvy a dejte je třeba do pracovny. Barva zelené trávy, výrazná červená a hlavně žlutá. To jsou barvy, které vám pomůžou udržet tělo i mysl nabuzenou.

5. Myslete na prevenci

Všechny tyhle tipy vám budou k ničemu, pokud vás skolí podzimní chřipka. Proto je třeba myslet na prevenci a dělat vše proto aby jsme ji nechytli. Hodně vitamínů, otužování a vyhýbání se prostoru s nemocnými. To jsou přesně body, které nás od ní uchrání a vy si tak letošní podzim užijete naplno.