Kosmetika

media

Užívat si kosmetiku a zároveň šetřit planetu? Jde to

Téměř žádná žena se dnes neobejde aspoň bez základního kosmetického vybavení. Pár různorodých krémů, make-up, pudr, rtěnka a lesk na rty, oční stíny, řasenka. O běžných hygienických potřebách jako mýdle, sprchovém gelu či šamponu ani nemluvě. Ale řešíte také při svém nakupování vliv kosmetiky na životní prostředí nebo je vám to úplně jedno?
media

Umíte správně pečovat o okolí svých očí?

Ženy na sebe od nepaměti dbají – mažou si pleť nejrůznějšími krémy, líčí se, natírají rty balzámy, pečují o dekolt, nehty, ruce, vlasy... ale leckterá z nás možná zapomíná na své oči, respektive na oční okolí. A nemyslíme tím líčení, ale péči o pokožku v okolí očí, protože právě ta naši ochrannou ruku potřebuje.
media

Používáte balzám na rty? Možná si jím ubližujete

Pro mnoho žen je balzám na rty nepostradatelným inventářem jejich kabelek. Když ho výjimečně zapomenou doma, jsou skoro jako šílené, pořád musejí myslet na své vyprahlé rty, nedokážou se soustředit a touží jen po tom hřejivém pohlazení balzámu. Jenže to už je špatně a rtům takhle jen ubližujeme.
media

Používáte antiperspiranty? Vsaďte se, že špatně

Bez deodorantu nebo antiperspirantu si většina z nás svůj den nedokáže představit. Není mnoho jiných způsobů, jak se účinně bránit potu a především jeho nepříjemnému zápachu. Jenže možná antiperspiranty používáte úplně špatně, a proto vám tak dlouho nefungují. Povíme vám, jak na ně.
media

Jste závislí na balzámu na rty?

Co nosí každá žena v kabelce? Kromě hromady dalších věcí je to právě "jelení lůj" nebo "labelo", jak se nejčastěji balzámu na rty říká. A to nejen v zimě! I v létě dámy dopřávají svým rtům péči jeho pomocí. Věděli jste ale, že právě na balzámu na rty můžete být i závislí?
media

Alergie na slunce nebo na opalovací krém? I tyto na vás číhají

Vyrazíte se opalovat, chráníte pokožku opalovacími krémy, máte radost ze slunečného počasí. Až do chvíle, než v zrcadle zjistíte, že místo hnědé barvy vám na pokožce vyskákaly nějaké pupínky a kůže samotná kolem nich zrudla. Alergie na slunce nebo na opalovací krémy je právě teď, během slunečných měsíců, velice častá.