Srdce

media

Jaký je správný tep a jak ovlivňuje hubnutí

Jak si můžeme změřit svůj aktuální tep, tušíme všichni – stačí na zápěstí najít správnou tepnu, přiložit na ni tři prsty a pak počítat. Počet tepů za třicet vteřin vynásobíte dvěma a máte počet za minutu. Výsledné číslo závisí na vaší aktuální aktivitě, ale i na vaší kondici. A právě to vám může mnohé prozradit i včas varovat, že je s vámi něco v nepořádku.
media

Jak vypočítat ideální tep pro spalování tuků?

Určitě jste se už setkali s někým, kdo Vám říkal, jakou tepovou frevenci je ideální mít pro správné spalování tuků. Pokud dotyčný ale nebyl lékař a předtím jste neabsolvovali některá vyšetření, nejspíš neměl úplně pravdu. Tělo je příliš komplikované na to, abychom mohli říct univerzální poučku, která existuje pro výpočet "hubnoucí" tepové frekvence pro všechny stejně.
media

Potraviny, které pomáhají chránit vaše srdce

Srdce máte jen jedno, proto není od věci se o něj starat. Lepší než řešit později, že jste mu dlouho nevěnovali dostatečnou pozornost, je dostatečně se věnovat prevenci. A není chutnější způsob, než to dělat právě prostřednictvím dobrého jídla. Podívejte se s námi, které potraviny vám pomohou hlídat zdraví vašeho srdce.