životní styl

media

Potřebujete něco na zahřátí? Zkuste čaj - i ten houbový

Zatímco přes léto si řada z nás k pití dává spíš obyčejnou kohoutkovou vodu či minerálky, zima nás svými pošmournými, mrazivými dny svádí spíš k pití teplých nápojů. Hodině z nás si dopřává čaje. Obchody jim většinou věnují celý regál, takže je skutečně z čeho vybírat. Pokud patříte mezi milovníky čajů, vybírejte hlavně ty, které dají něco přínosnému i vašemu tělu.
media

Sportovat se dá i v zimě. Jak na to?

V létě jsme aktivnější, máme více energie a do sportování máme větší chuť. S nadšením vyběhneme ven, zacvičíme si na zahradě, vyjdeme si na procházku. Ale v zimě, když je mráz, sněží nebo je naopak blátivo a prší, ale přitom relativně nízké teploty? To snad venku cvičí jen blázni. Nebo ne?
media

Procvičujte pravidelně paměť, ať zůstanete déle mladí

Se stářím se u většiny lidí pojí i postupné slábnutí paměti. U někoho je to mírné zapomínání, u někoho se projeví skutečná demence a také Alzheimerova choroba. Nejčastěji se tomu děje po 65. roce života, ale u mnoha lidí k oslabování paměti dochází už dříve. Lze tomu ovšem účinně předcházet, případně je možné změny na mozku oddalovat, pokud ho udržujete v kondici.
media

Ke zdraví se můžete i prodýchat

Dýchání je pro nás naprosto přirozený a nevědomý proces, který nemusíme nijak ovládat. Tělo dýchá samo a nepotřebuje k tomu naše povolení ani hlídání, kdy dýchat a kdy ne. Jenže právě dýchání může být skvělou praktikou, jak se uklidnit, jak zahnat problémy, jak se zbavit stresu. Proto je vhodné naučit se dýchat jinak a cíleně, aby nám to pomáhalo žít lépe.
media

Netradiční zimní adrenalinový sport: jachting na ledu

Klasický jachting na vodě si dokážeme představit úplně všichni a máme ho spojený s příjemnými letními zážitky. Loď, plachta, sluníčko a voda – tenhle obrázek si vybaví u slova jachting každý. Málokdo ale ví, že existuje i zimní verze jachtingu, která je stejně okouzlující a přitom plně adrenalinová. Jachting na ledě proto vyzkoušejte hlavně v případě, že se nebojíte extrémnějších sportů.
media

Novoroční předsevzetí 2021: do fitka nemůžete, cvičte a hubněte naplno doma

Pokud jste si dali i vy jedno z nejtradičnějších novoročních předsevzetí: “Letos se sebou něco udělám / zhubnu / shodím pár kilo / naberu svaly”, nemusíte zoufat. Do posilovny se teď v lednu bohužel sice jen tak nepodíváte, zato můžete naplno využít této situace a jít za svými cílem úplně jinak. Motivací pro vás může být sport venku, vybavit si domácí posilovnu nebo cvičit díky moderním technologiím.