životní styl

media

Je vaše dítě obézní? Víme, kde děláte chyby

Smutným faktem je, že obézních dětí v naší populaci přibývá. A není se čemu divit, mnohé děti mají velmi nezdravý životní styl, většinu dne prosedí ve školních lavicích, odkud přesedají k počítačům, tabletům, televizím a chytrým telefonům, pohybu mají minimum a jejich jídelníček většinou není z těch nejvzorovějších. Vina přitom obvykle leží na jejich rodičích.
media

Krize při hubnutí – kdo vám pomůže?

Zná to nejspíš každý z nás. Rozhodnete se zhubnout, jdete do toho s vervou a ono to jde, váha klesá a klesá. A pak přijde krize, dojde vám motivace nebo váha najednou nečekaně začne stoupat. Co s tím? Na koho se obrátit, aby vás zase pořádně „nakopnul“?
media

Do fitness kuchyně patří i tuky

Dali jste se na dráhu hubnutí a zdravého stravování a tápete, jaký olej či tuky je nejvhodnější při vaření používat – pokud je to doopravdy nezbytné? Smutným faktem je, že polovina dospělé populace v naší republice trpí nadváhou a obezitou - a ve většině případů za to může právě tuk. Jaké tuky jsou tedy zdravé a které jsou zcela nevhodné? Rádi vám je představíme.
media

Cviky pro delší život. Děláte je?

Cvičení je základ – je to sice otravná a pořád dokola omílaná fráze, ale bohužel pro většinu pohodlných tvorů, je to pravda. Kdo necvičí, ten svého snu zhubnout obvykle nikdy nedosáhne a nebo aspoň ne natrvalo. Ale cvičení tu není jen kvůli shazování nadbytečných kil a získávání kondice – některé typy cviků nám podle vědců mohou prodloužit život.
media

Máte Apple Watch? Takhle vám pomůžou v novém roce zhubnout

Dostali jste od Ježíška Apple Watch nebo jste si je pořídili za peníze, co jste dostali k Vánocům? Pak pro vás máme skvělou zprávu - tyto chytré hodinky vám pomůžou splnit si jedno z nejčastějších novoročních předsevzetí. A tím máme samozřejmě na mysli "začít sportovat a zhubnout". Tady jsou naše tipy, jak využít Apple Watch naplno.
media

Přejídání o Vánocích? Víme, jak se mu vyhnout

Můžeme si už měsíc předem dávat tisíc předsevzetí, jak letos odoláme svodům všech těch dobrot, pod nimiž se prohýbá vánoční tabule, ale většina z nás opět neodolá. Přejíme se, nacpeme se vším možným, začneme už na Štědrý den ráno a skončíme o Silvestru. A mnoho z nás končí na pohotovosti nebo s velkými výčitkami svědomí a několika kily navíc. Tomu se ale dá zabránit.
media

Dárky na poslední chvíli – co pro sportovce či dietáře?

Ne každý dárek je vhodný či chtěný. A přitom nám většinou dá spoustu práce vymyslet, co komu pořídit. Vánoce jsou v tomto přitom o mnoho specifičtější než například narozeniny. Snažíte-li se ještě na poslední chvíli vymyslet, co vašim přátelům či příbuzným nadělit pod stromeček, dáme vám pár zajímavých tipů, které podpoří jejich zdravý život.
media

Bojíte se obezity u dětí? Víme, jak jí zabránit

Jsme to, co jíme – zní to sice jako otřepané klišé, ale ledacos pravdy na tom je. A neplatí to jen o nás dospělých, ale i o našich dětech. Možná i proto kolem sebe vidíme čím dál více obézních dětí, které se stravují tak, že se nám z toho až ježí vlasy na hlavě. Jak obezitě u dětí zabránit a neokrádat je přitom o jejich oblíbené laskominy?