životní styl

media

Jak přežit Velikonoce a nepřibrat

Velikonoce jsou opět tady, a i když během těchto svátků naše linie nedostane zabrat tolik jako o Vánocích, je to pro mnoho z nás těžká zkouška. Zvlášť pokud jezdíme na návštěvy k příbuzným a přátelům, kteří nás nezapomenou pohostit tradičními velikonočními lahůdkami. Nemluvě o čokoládách a sladkostech pro koledníky.
media

Češi jsou tlustí, ale spokojení

Je smutným faktem, že náš národ tloustne. A ještě smutnější pravdou je, že je nám to úplně jedno, a i když si rádi počteme o tom, jak být štíhlí a jak se dostat do formy, tak si vzápětí s chutí dáme v cukrárně větrník a doma k obědu pořádně mastný bůček.
media

Trend jménem strollering aneb mateřská v pohybu

Na mateřské dovolené není sice nouze o pohyb, nejedná se však o takový, který by prospěl postavě. Naopak v této době postava trpí, číslo na váze stoupá a spolu s ním i tukové zásoby. Na cvičení není pro samou péči o dítě, domácnost a partnera prostě čas. Přesto je zde řešení jménem strollering.
media

Nadváha není prohra. Cvalíci dobývají posilovny i jógu

Díky hollywoodským filmům máme pocit, že posilovny jsou plné svalovců, štíhlých krásek, statných mužů a zkrátka těch, co už dokázali nad svou postavou zvítězit. Když mezi ně zamíří nějaký „cvalík“, sklidí akorát posměch a s ostudou odejde, protože naprosto pohoří. Ale realita je zcela jiná.
media

Jaké jsou moravské velikonoční tradice

Velikonoce bývaly pro naše předky nejdůležitějšími svátky v roce hned ze dvou důvodů. Z náboženského pohledu se slaví zmrtvýchvstání Ježíše Krista - přeneseně tedy toho, že život nekončí smrtí, že vždy existuje cesta ven ze zotročení do světa Božího. Z praktického pohledu se pak člověk díky velikonočním tradicím očistil od zimního režimu a připravil se na jaro, potažmo na veškeré jarní práce.
media

Vyžeňte jarní únavu pomocí cvičení

Slunce, čerstvý vzduch a krásná příroda nás lákají ven. Mnozí z nás by však nejraději nevylezli ani z postele. Ptáci zpívají - nám však do zpěvu není. Jsme skleslí, bez energie a naše nálada je na bodu mrazu. Prostě nás dostihla jarní únava. Existuje mnoho receptů, jak se s ní vypořádat - a jedním z nich je cvičení.
media

Proč je Pilates tak oblíbené cvičení?

Pokud čekáte, že po jedné lekci Pilates budete mít propocené tričko, tak jste na omylu. Pilates totiž nemá tělo vyčerpávat, tělu naopak dodává potřebnou energii a obnovuje vitalitu. Pilates cvičení je potřeba provádět pravidelně, díky tomu tak získáte dokonalé držení těla. Kromě toho všeho také dodává svalům kyslík a v těle probíhá lepší cirkulace krve.