Oči

media

Tik v oku může značit únavu, ale i vážnější problémy

Každý, kdo se někdy setkal se záškuby oka, moc dobře ví, jak tato obtíž může být nepříjemná a otravná. Tik v oku samotný není nebezpečný, ale signalizuje nám, že s tělem něco není v pořádku. Nejčastěji, že je tělo ve stresu a vyčerpané. Méně často, ale o to vážnější je příčinou tiku některá z počínajících nemocí.
media

Ničíme si oči a málo jim pomáháme. Přitom zrak je dnes velmi důležitý

Čím dál méně lidí se dnes obejde bez brýlí. Ve vyšším věku si lidé pořizují brýle na blízko, tedy většinou na čtení, ale tak tomu bylo i dříve. Co je poměrně novinkou, je počet obrýlených dětí a mladých lidí, kteří potřebují korekci zraku na dálku. Nemůže za to přitom jen genetika, ale celkově náš životní styl a to, jak očím často nevědomky ubližujeme.
media

Kontaktní čočky vás mohou připravit o zrak

Ve věku chytrých telefonů, notebooků a při neustálé nutnosti být online je jasné, že mnoho z nás rychle přichází o dokonalý zrak. Zatímco předchozí generace po brýlích sahala třeba až kolem čtyřicátého roku života, dnes je čím dál častěji nosí i mladí lidé. Leckteří přitom dávají přednost kontaktním čočkám – ale možná neví, co riskují.
media

Ruku na srdce aneb jak být rychle fit

Pro své zdraví by většina z nás udělala cokoliv. Někdo se snaží cvičit, jiný spoléhá na zdravé jídlo, někteří vyhledávají různé doplňky stravy. Svou snahu ovšem můžete podpořit také různými vědecky ověřenými tipy, které vám nejen pomohou, ale navíc vás i potěší.
media

Chcete dokonalý zrak? Vyzkoušejte lutein

Už jako malým dětem nám nutili mrkev na oči. O účincích betakarotenu na vidění se ví už pořádně dlouho, ale v poslední době se dostává do zájmu i jiný prvek. Lutein má zajímavé vlastnosti, které podle posledních studií dokážou s oči divy.
media

Jak správně sedět u monitoru?

Ačkoli jsem už toto téma kdysi nakousli, práce s monitorem je pro řadu lidí natolik pravidelná, že si zaslouží vlastní článek. Spousta z nás denně pracuje s monitorem ať už během svého zaměstnání, nebo v soukromém životě, kdy se stále častěji lidé přesouvají od televize k monitiru. Pojďme se podívat co můžeme udělat pro to, abychom si oči nenamáhali a nemuseli sáhnout po brýlích dřív než to bude nutné.
media

Jak si nezkazit oči?

Pálí vás po celodenním mžourání do monitoru oči? Vidíte hůře večer? Nebo dokonce vidíte čím dál hůře na blízko? Ne, nebudeme vás léčit. Doporučíme vám zajít si k očnímu a začít něco dělat pro zdraví svých očí. Poradíme, co.