Rýže

media

Jak správně uvařit rýži

Zvykli jste si, že nejsnadnější cestou k uvařené rýži, je nakoupit rychlovarné sáčky a jen je na pár minut ponořit do horké vody? Zjistěte, že lepší způsob existuje. Je jednoduchý a zároveň díky němu získáte rýži dochucenou podle svých představ.
media

Recept: originální tempura z rýžové mouky

Chutná vám z asijské kuchyně maso obalené v tom dobrém, lehce křupavém těstíčku? Ještě aby ne, ono těstíčko - tedy tempura - je naprosto skvělý způsob, jak ozvláštnit a chuťově čarovat s kousky masa. Nejlepší je připravit ji originálním způsobem - tedy za použití rýžové mouky. Díky tomu budete mít základ pro bezlepkové jídlo připravený.
media

Recept: pečená rýže

Říkáte si, že na obyčejné rýži se nedá nic extra vylepšit? Tak to se mýlíte. Navíc je tenhle recept přímo ideální, pokud například pečete maso. Rýži jednoduše přidáte do trouby a vše je hotové společně.
media

Recept: Rizoto s lilkem

Lilek nepatří mezi potraviny, které bychom měli přirozeně v našem jídelníčku. O to lepší je zpráva, že si postupně nachází cestu na náš stůl. Pokud hledáte inspiraci, jak jej připravit, vyzkoušejte dnešní recept. Výborné rizoto, díky lilku dostane ten správný říz.
media

Recept: ovocné sushi

Hledáte recept na chutný dezert, který jen tak někdo nezná? Co takhle zabrousit do Číny. Sushi zná každý, ale jeho sladkou variantou můžete překvapit. Navíc si děti budou připadat jako dospělí. Recept je snadný, tak vzhůru do práce.
media

Můžete si dopřát rýži při dietě?

Pokud jste se rozhodli shodit pár kilo, příprava rozumného jídelníčku je důležitá. Má do takového hubnoucího jídelníčku být zahrnuta i rýže nebo je rýže tím důvodem, proč nehubnete? Jak to s ní vlastně je a proč si ji dopřávají kulturisté třeba ke kuřecímu masu? Pojďme se na rýži podívat trochu detailněji.