Sůl

media

Recept: orientální okurkový salát

Nebudeme vám lhát, tenhle recept je tak snadný, jako udělat si tzatiki. Ono to totiž vlastně tzatziki jsou, jen jsme do nich přidali pár ingrediencí navíc a to z nich udělalo náš nejoblíbenější salát vůbec.
media

Snadný recept: guacamole

Mezinárodní kuchyně je i u Čechů velmi oblíbená. A zvlášť ty recepty, které jsou plné chutí a zároveň jsou snadné na přípravu. Teba jako guacamole, ke kterému potřebujete jen několik potravin a i s nimi dosáhnete neuvěřitelně lahodného spojení chutí. Budete tak mít rychle připravený dip, který ale můžete použít i místo salátku nebo přílohy.
media

Recept: vepřová kýta na paprice

Nejlepší jídla jsou ta, co se dají do hrnce a jen se počká až bude vše hotové. Když je do toho ještě dietní a dobré, je to zkrátka ta nejlepší možná kombinace. Přesně takový je i náš dnešní recept.
media

Recept: Slané cottage koláčky

Honí vás mlsná a dali byste si něco slaného? Zapomeňte na chipsy nebo smažené hranolky! Připravte si domácí dobrotu ze sýra cottage a pár dalších ingrediencí a mlsejte zdravěji.
media

Zredukujte sůl ve svém jídle

Věděli jste, že doporučená denní dávka soli je pouhých 5 gramů? To je přibližně jedna čajová lžička. Zkuste si ale někdy sečíst množství soli, kterou sníte v různých jídlech během celého dne. Číslo vás možná překvapí a mělo by vám i částečně napovědět, jestli se o své zdraví staráte dobře.
media

Nesmíte solit? Nahraďte sůl přírodními chutěmi

Příliš mnoho soli a slaných jídel může tělu škodit. Omezit přísun soli v jídlech je poměrně snadné a není potřeba jíst jídlo "bez chuti", jak často neslaná jídla označujeme. Při přípravě pokrmů můžeme použít několik přírodních triků, jak jídlu dodat chuť, aniž bychom ho dosolovali.