Motivace

media

Běhání kombinujte s jógou, snížíte riziko zranění a běh si lépe užijete

Není nic lepšího než pocit, když si dobře zaběháte na čerstvém vzduchu a pak si dopřejete pořádnou očistnou regenerační sprchu. Ale pokud chcete tuto svou rutinu pozvednout na další úroveň, vyzkoušejte tzv. běžeckou jógu, tedy kombinaci běhu, jímž si dáte do těla a jógy, která naopak pomůže protáhnout svaly, ale i uklidnit mysl. Když se budete soustředit na protahování, posilování a hluboké dýchání, můžete dokonce zlepšit vaše běžecké výkony. Taková kombinace vám také může pomoci jako prevence bolestí a zlepšit vaše duševní zdraví.
media

Novoroční předsevzetí 2021: do fitka nemůžete, cvičte a hubněte naplno doma

Pokud jste si dali i vy jedno z nejtradičnějších novoročních předsevzetí: “Letos se sebou něco udělám / zhubnu / shodím pár kilo / naberu svaly”, nemusíte zoufat. Do posilovny se teď v lednu bohužel sice jen tak nepodíváte, zato můžete naplno využít této situace a jít za svými cílem úplně jinak. Motivací pro vás může být sport venku, vybavit si domácí posilovnu nebo cvičit díky moderním technologiím.
media

Silvestr neznamená automaticky přibrat na váze

Chlebíčky, jednohubky, dobré jídlo i pití, kam se jen podíváme, spousty dobrot, kterým se zkrátka nedá odolat. Mnoho lidí se vzdává již před svátky a od Vánoc do Nového roku se odmítá hlídat. Vždyť v lednu se do hubnutí pouští snad každý druhý, tak to uděláme taky - nebo ne? Pokud na své postavě dřete celý rok, je škoda všechno hodit za hlavu kvůli týdnu obžerství. I na Silvestra už můžete být za vítěze.
media

Letos nezanevřete na koledy, hudba umí léčit

Hodně z nás už někdy zaslechla slůvko muzikoterapie. Jen menšina ji vyzkoušela v reálu, ale de facto skoro každý se někdy hudbou léčí. A to skoro doslova. Když je nám smutno, pustíme si veselé písničky. Když máme melancholickou náladu, pustíme si tomu odpovídající hudbu. Když se nám po někom stýská nebo jsme zamilovaní, posloucháme zase písně o lásce. A naše psychika na to rozhodně reaguje.
media

Hubnout i přes Vánoce není zas tak nereálný cíl

Vánoce má většina z nás neodmyslitelně spojené nejen s dárky a návštěvami, ale hlavně s nezřízeným mlsáním a přejídáním. Představa, že byste mohli během Vánoc zhubnout, působí naprosto směšně a nerealisticky. Ale nesmějte se tomu – Vánoce pro vás mohou být ideálním časem, kdy tělo k hubnutí připravit a odstartovat ho.
media

Hubněte i během adventu

Pokud jste se rozhodli žít zdravěji a našli jste dietu, která vám vyhovuje, nenechte se zlákat adventní tabulí. Příjemný čas strávený s rodinou není důvodem pro to, vrátit se ve svém snažení zase na začátkem. Jak na pevnou vůli během adventu?