Ty nejlepší články rovnou do mailu

Olej

media

Zkuste objevit sílu vosku

Komu nikdy nekápl vosk ze svíčky na ruku? Jak je možné, že jednou takové kápnutí způsobí příjemné teplo a podruhé spálí kůži? Je to proto, že není vosk jako vosk. Záleží na obsahu olejů v něm. Nejznámějším voskem je vosk včelí. O jeho blahodárných účincích pro lidský organismus se ví už odedávna. Ale svůj prospěch nám může přinášet i uměle vytvořený vosk, takzvaný parafín.
media

Recept na vynikající focacciu

Tradiční italský "chléb chudých" focacci je dnes oblíbenou pochoutkou i v luxusnějších restauracích. Přitom jeho příprava je velmi snadná a rychlá i doma. Podle jeho tloušťky pak máte pochoutku buď křupavější nebo chlebovější, kterou si vychutnáte i s nějakou dobrou pomazánkou.
media

Jak zdravý je palmový olej

Určitě jste jej už někdy měli, protože pro svou cenu jej najdeme ve všech možných výrobcích. Jak je to ale s palmovým olejem a jeho vlivem na naše zdraví? Díky tomu, že palmový olej velmi dobře snáší vysoké teploty, je vhodný na smažení a netvoří se v něm karcinogení látky. Všechno na světě má ale své "ale" a právě dnešní článek vám ukáže stinnou stránku tohoto pokrmu.
media

Rýžový olej - skvělý pro vaše zdraví

O rýžovém oleji toho není slyšet tolik jako o ostatních. V obchodech ho zatím najdete spíše výjimečně, vaší pozornost si ale rozhodně zaslouží. Rýžový olej totiž může být přínosný pro vaše zdraví.
media

Proč jíst tuk, abychom spalovali tuk

Právě tuk, který v jednom gramu váhy schovává dvojnásobné množství energie než sacharidy nebo bílkoviny, je důležitým pro samotné spalování energie. Právě dostatek "zdravého" tuku (nenasycených mastných kyselin) v potravě dokáže podpořit zdravé fungování metabolismu. A tedy i spalování energie. Paradoxně tak dostatek zdravého tuku v potravě může pomoci při snaze spálit tuk uložený v oblasti břicha, boků nebo hýždí. Tuk pomůže spalovat tuk.