Ty nejlepší články rovnou do mailu

Pečivo

media

Na tyto triky si u potravin dejte pozor!

Čím je populárnější zdravý životní styl, tím více výrobců se snaží přesvědčit zákazníky, že právě jejich potraviny jsou zdravé. Někteří upraví receptury, jiní naopak upraví jen obaly. Pojďte se s námi podívat na to, jaké triky na vás výrobci potravin zkoušejí nejčastěji a kterým potravinám se tedy radši při zdravém životním stylu vyhýbejte.
media

Recept na vynikající focacciu

Tradiční italský "chléb chudých" focacci je dnes oblíbenou pochoutkou i v luxusnějších restauracích. Přitom jeho příprava je velmi snadná a rychlá i doma. Podle jeho tloušťky pak máte pochoutku buď křupavější nebo chlebovější, kterou si vychutnáte i s nějakou dobrou pomazánkou.
media

Recept: Slané cottage koláčky

Honí vás mlsná a dali byste si něco slaného? Zapomeňte na chipsy nebo smažené hranolky! Připravte si domácí dobrotu ze sýra cottage a pár dalších ingrediencí a mlsejte zdravěji.
media

Jíst pečivo při dietě nebo ne?

V poslední době je čím dál víc populárnější bezlepková dieta. A to i u lidí, kteří netrpí celiakií nebo jim lepek nedělá dobře. Na trhu se objevují nové a nové knihy, články, a výpovědi celebrit o tom, jak skvěle se bez lepku, resp. bez pečiva, hubne. Jak to s konzumací pečiva při dietě je? Je dobré ho úplně vynechat nebo přecijen nějaké pečivo jíst?