Článek dne
media

Jak se zbavit tuku na břiše

Zbavit se nepříjemného tuku je boj. A to především ve spodní oblasti břicha. Bojují s tím často i ti, kteří cvičí klidně i několik let. Přestože se věnují intenzivně břišním svalům, ty jsou přesto ukryty pod tukovou vrstvou, a to může od dalšího cvičení demotivovat. Pojďme se proto podívat, jak se toho protivného tuku na břiše zbavit a místo nekonečné dřiny skutečně dosáhnout vytrénovanou postavu.
media

Jakou zvolit svačinu, aby podpořila vaše tělo před i po tréninku?

Správná strava je nepochybně důležitá, abyste mohli dosáhnout výsledků při vašem tréninku. A to v obou případech - ať už chcete zhubnout nebo nabrat svalovou hmotu. Důležité je tělu dodat správné živiny i správnou velikost porce. Hodně lidí ale tápe, co se pro který případ a i pro kterou denní dobu hodí. Naučte se proto svému tělu dopřát přesně to, co mu při tréninku dodá dostatek energie a po něm umožní správně regenerovat.
media

Zhubnout do léta můžete snadno, i když musíte být více doma

Jaro už je tady, a i když počasí je ještě dost náladové a doslova aprílové, tak je nyní nejvyšší čas začít myslet na léto. A tedy i na svou postavu, protože málokomu se chce ukazovat v plavkách nepěkné faldíky. Je jasné, že po lenivé zimě mnozí z nás nevypadají tak, jak by si představovali, ale než přijde letní sezóna, máte ještě dost času něco s tím udělat.
media

Zeleninou proti virům. Co posílí imunitu?

V dnešní době je imunita důležitější než cokoliv jiného. I když už je zima se svými virózami definitivně za námi a chřipkové období skončilo, tak je tu pořád strašák koronaviru. A jak je prokázané, mladí a zdraví lidé jsou proti tomuto viru (ale i proti všem dalším virovým nákazám) odolnější než nemocní či jakkoliv jinak oslabení jedinci. A pokud se nechcete dopovat vitaminovými přípravky z lékáren, můžete si kvalitní imunitu „pořídit“ sami doma.
media

Vypadli jste z tréninku? Zpět do formy vám pomůže i svalová paměť

Občas se každému z nás stane, že z nějakého důvodu cvičení odsune na vedlejší kolej. Místo každodenních tréninků a pravidelného pohybu více sedíme a nezatěžujeme tak svaly. A pokud jste opravdu zvyklí často a intenzivně trénovat, objem svalové hmoty bude rychle klesat. Naše tělo je naštěstí připraveno i v tomto případě získat svaly, jakmile začnete poctivě cvičit, rychle zpět - a to díky svalové paměti.
media

Recept: kuřecí steak v hoisin omáčce

I když v našich zemích není tahle omáčka příliš známá, měli byste ji objevit. Omáčka hoisin je vlastně taková asijská barbecue, která dokáže dodat vašemu jídlu tu pravou orientální chuť. V podání kuřecího steaku pak jde o naprosto dokonalé jídlo, které si zamilujete.
media

Večerní vínko povoleno! I s ním můžete žít zdravěji

Základem všeho je zdravý životní styl – to všichni už nejen dávno tušíme, ale i se o tom denně dočítáme. Pohyb, zdravá a pestrá strava, odbourání zlozvyků – to je ideální cesta k pevnému zdraví a výborné kondici. Ale kromě toho si můžete vypomoci i některými drobnými triky, které naše tělo také uvítá.