Článek dne
media

Co nevíte o kávě?

O pití kávy se toho napsalo spousty. Nejspíš sami tušíme, jaké jsou její výhody i jaká rizika pro naše zdraví s sebou její pití nese. Káva má ale spoustu vlastností, které nám dokážou vylepšit nejen den, ale třeba i postavu. Prozradíme vám, co jste o kávě možná netušili.
media

Recept: vepřové maso v hořčičné omáčce

Vepřové maso patří u nás ke klasice. Dlouhou dobu se drželo na prvním místě v konzumaci masa, než jej vytlačilo kuřecí. Z pohledu diety je to určitě lepší, ale ani hubnutí do plavek nás nemusí od konzumace vepřového zcela odradit. I to se dá připravit dietně a s naším receptem i chutně.
media

Čistička vzduchu by rozhodně neměla být jen pro vyvolené

Právě při letošním počátku jara si mnozí užili své s alergií. Množství pylu a prachu bylo doslova extrémní. Teplé a suché počasí zařídilo, že vše vykvetlo zaráz a tak jsme si alergické reakce užívali i ti, kteří na ně zrovna a netrpí. Je jasné, že vyhnout se alergenům nejde, ale malá krabička, dokáže alespoň doma doslova zázraky.
media

Jak zhubnout bezpracně až 10 kilo?

To je sen každého z nás – zhubnout, aniž bychom se museli jakkoliv snažit. Většinou si sice říkáme, že je to úplný nesmysl, protože na snižování váhy se musí chtě něchtě tvrdě dřít, ale představa je to hezká. A možná také reálná. Poradíme vám, jak na to.
media

Obezita, infarkt i mrtvice jsou dědičné

Většinou si myslíme, že si za svou postavu můžeme sami. A u drtivé většiny lidí tomu tak je, protože když zkrátka necvičí a nezdravě jedí, tak tloustnou, jejich váha jde raketově vzhůru a s tím se pojí i různé zdravotní neduhy. Ale v některých případech je (nejen) obezita dědičná.
media

Recept: Chutné mleté maso zapečené s cuketou a rajčaty

Cukety se staly celoroční součástí nabídky zeleniny v našich obchodech. A právě nyní, když jsou k dispozici čerstvé a za dobrou cenu, se hodí znát co nejvíce vynikajících receptů. Snažili jsme se najít takový, který zasytí a přitom je chutný a dietní. Zapečené mleté maso s cuketou a rajčaty navíc i dobře vypadá.
media

Kdo přibírá nejvíc a komu tloustnutí nehrozí?

Jak je možné, že někteří lidé jsou vyhublí téměř až na kost a jiní jsou silně obézní? Jakto, že někteří mohou jíst cokoliv se jim zamane, a stejně nepřibírají? A jiní se jen podívají na dortík a hned mají tři kila nahoře. Vědci tajemství přibírání trochu poodhalili.
media

Největší zabiják vašich snah? Víkend

Dokud máme pravidelný režim, snažíme se dodržovat svá předsevzetí. Ideálně to jde například v pracovní dny, kdy máme vše přesně rozvržené, známe svůj čas na snídani i oběd, víme, kdy máme pauzu či kdy nás může svádět chuť na něco hříšného. Ale pak přijde víkend.