Nápoje

media

Chutná vám tonik? Měli byste vědět, v čem je chinin nebezpečný

Nechceme vás rozhodně děsit nebo odrazovat od pití toniku. I nám chutná. A zajímalo nás, co je zač ten chinin, kterému tonik vděčí za hořkou chuť. Právě kvůli obsahu chininu se pití toniku nedoporučuje těhotným ženám, malým dětem nebo lidem, kteří mají problémy se srdcem. Chinin se sice používá i jako léčivá látka, ale ve velkém množství naopak škodí a může být nebezpečný.
media

Jak fungují energetické nápoje

Jaký by to byl začátek dne bez pořádného hrnku horké kávy nebo čaje? Pro mnoho lidí je to každodenní rituál. Ale co když povzbuzující účinek kávy brzo vyprchá? Jsou chvíle, kdy opravdu potřebujeme alespoň oddálit únavu a nebo zvýšit svoji soustředěnost na důležitou činnost?
media

Proč kvůli umělým sladidlům nehubneme zas tak efektivně?

V rámci diety a hubnutí se mnoho z nás snaži z jídelníčku odstranit nadbytečné kalorie a cukry. Často nahrazujeme běžné potraviny těmi, které jsou označeny jako "bez cukru", "light" nebo "zero". Málokdo ale už pátrá po tom, jak naše tělo reaguje na takové potraviny, které obsahují umělá sladidla místo cukru. Často totiž kvůli používání umělých sladidel váha zůstane stejná, jako kdybychom si dopřávali potraviny slazené cukrem.
media

Recept: Chai Tea Latte

Podzim je tu a s ním i sychravé dny. Co takhel vyzkoušet čaj na trošku jiný způsob? Chai Tea Latte je možná pro nás až příliš exotický, ale odvahaje jej vyzkoušet se vám vyplatí.