Ty nejlepší články rovnou do mailu

Tuk

media

Co je to Ghí

V posledních letech, a obvzlášť tento rok, se velmi často mluví o Ghí jako zdravé alternativě tuku. Co se za tímto názvem skrývá a opravdu jde o zdravou volbu?
media

Malé bříško nevadí? To je smrtelný omyl

Řada lidí si myslí, že když nejsou obézní a mají jen malé bříško, tak je všechno v pořádku. Ale nemohou se více mýlit. Je prokázáno, že i malé bříško, tedy i jen malé tukové polštáře v oblasti břicha, způsobují smrtelné nemoci a potíže, které budete jen těžko léčit.
media

Jaké tuky jsou ty "nezdravé"?

Od malička jsme slýchali, že tuky jsou špatné. Že jsou vlastně takové "nutné zlo" ve stravě, aby měla nějakou chuť. Ještě několik let spátky bylo mnoho diet založeno na přísném omezení příjmu tuku, a to jakéhokoliv bez rozdílu. V posledních letech se ale tato zjednodušená teorie, že tuky jsou špatné, zpřesnila. Jaké tuky jsou tedy ty nezdravé a které naopak mohou být prospěšné i při dietě? Čtěte dále.
media

Makadamové ořechy jsou zásobárnou přínosných živin

Jaké ořechy nejčastějí jíte? V Česku obecně jsou to lískové, vlašské a burské ořechy. Každý druh ořechů má něco do sebe, a každý chutná trochu jinak. I proto vyzkoušejte chuť, kterou ještě neznáte. Makadamové ořechy jsou navíc zásobárnou živin přínosných vašemu tělu.
media

Jak se zbavit pneumatiky na břiše?

Jak se blíží léto, čím dál víc lidí se snaží shodit nadbytečná kila. A nebo tvarovat svou postavu. Velice častou otázkou tak bývá: Jak se zbavit té pneumatiky na břiše? A jak to provést co nejsnadněji, aby se tuk jen tak nevrátil?
media

Rozumné procento tělesného tuku u mužů

V minulém článku jsme prozradili, jaké procento tělesného tuku je rozumné pro ženy. Abychom pro vás měli kompletní informace, dnes se zaměříme na tělesný tuk u mužů Zjistěte, jestli je mezi jednotlivými hodnotami pro muže a pro ženy zásadní rozdíl.