Tuk

media

Rostliné tuky nám škodí – nebo ne?

Už dlouho se vede rozsáhlá a často vášnivá debata o různých druzích tuků. Někdo prosazuje jen ty rostlinné, jiný živočišné, někteří se upínají jen k sádlu, jiní upřednostňují margaríny. Víte, které nám škodí, které prospívají a kolik bychom jich vlastně měli správně zkonzumovat?
media

Celulitida není banalita. Co s ní?

Je strašákem většiny žen, řada z nás se s ní snaží marně bojovat a pokoušíme se ji maskovat. Celulitida neboli pomerančová kůže ale není jen estetický problém, může nám totiž zapřičinit i zdravotní potíže.
media

Známé značky jako proteinové tyčinky: stojí za to?

Kdybyste měli říct značky sladkých tyčinek, které seženete snad po celém světě, které byto byly? Pokud alespoň jedna z čtveřice Mars, Snickers, Bounty nebo Milky Way, jste na tom podobně jako většina lidí. O to víc jsme byli zvědaví na proteinové tyčinky, které se pod stejnými značkami objevily i u nás. Jsou chuťově dobré a nutričně vyvážené?
media

Co je to Ghí

V posledních letech, a obvzlášť tento rok, se velmi často mluví o Ghí jako zdravé alternativě tuku. Co se za tímto názvem skrývá a opravdu jde o zdravou volbu?
media

Malé bříško nevadí? To je smrtelný omyl

Řada lidí si myslí, že když nejsou obézní a mají jen malé bříško, tak je všechno v pořádku. Ale nemohou se více mýlit. Je prokázáno, že i malé bříško, tedy i jen malé tukové polštáře v oblasti břicha, způsobují smrtelné nemoci a potíže, které budete jen těžko léčit.
media

Jaké tuky jsou ty "nezdravé"?

Od malička jsme slýchali, že tuky jsou špatné. Že jsou vlastně takové "nutné zlo" ve stravě, aby měla nějakou chuť. Ještě několik let spátky bylo mnoho diet založeno na přísném omezení příjmu tuku, a to jakéhokoliv bez rozdílu. V posledních letech se ale tato zjednodušená teorie, že tuky jsou špatné, zpřesnila. Jaké tuky jsou tedy ty nezdravé a které naopak mohou být prospěšné i při dietě? Čtěte dále.