Tuk

media

Obezita, infarkt i mrtvice jsou dědičné

Většinou si myslíme, že si za svou postavu můžeme sami. A u drtivé většiny lidí tomu tak je, protože když zkrátka necvičí a nezdravě jedí, tak tloustnou, jejich váha jde raketově vzhůru a s tím se pojí i různé zdravotní neduhy. Ale v některých případech je (nejen) obezita dědičná.
media

Rostliné tuky nám škodí – nebo ne?

Už dlouho se vede rozsáhlá a často vášnivá debata o různých druzích tuků. Někdo prosazuje jen ty rostlinné, jiný živočišné, někteří se upínají jen k sádlu, jiní upřednostňují margaríny. Víte, které nám škodí, které prospívají a kolik bychom jich vlastně měli správně zkonzumovat?
media

Celulitida není banalita. Co s ní?

Je strašákem většiny žen, řada z nás se s ní snaží marně bojovat a pokoušíme se ji maskovat. Celulitida neboli pomerančová kůže ale není jen estetický problém, může nám totiž zapřičinit i zdravotní potíže.
media

Cukroví v číslech: víme, kolik přiberete

Na Vánoce se bez cukroví obejde jen málokdo. I když ho nespořádáte moc, přece jen tu a tam jistě něco uzobnete. Jenže i tou troškou do sebe dostáváte obrovské množství kalorií. Podívejme se proto, jak kaloricky bohaté jsou různé druhy cukroví, které je nejhorší a čím nezdravé mlsání nahradit.
media

Co je to Ghí

V posledních letech, a obvzlášť tento rok, se velmi často mluví o Ghí jako zdravé alternativě tuku. Co se za tímto názvem skrývá a opravdu jde o zdravou volbu?
media

Malé bříško nevadí? To je smrtelný omyl

Řada lidí si myslí, že když nejsou obézní a mají jen malé bříško, tak je všechno v pořádku. Ale nemohou se více mýlit. Je prokázáno, že i malé bříško, tedy i jen malé tukové polštáře v oblasti břicha, způsobují smrtelné nemoci a potíže, které budete jen těžko léčit.