Ty nejlepší články rovnou do mailu

Ořechy

media

Recept: Chutné fitness proteinové tyčinky

Honí vás mlsná na něco dobrého a jen těžko odoláváte? Pak právě pro vás máme chutný recept na proteinové fitness tyčinky, které si upečete doma během pár minut. Nejen že ukojí vaši chuť na sladké, ale také dodají pořádnou dávku proteinu a vlákniny.
media

Recept: pečený losos s hořčičnou krustou

Losos patří k jedněm z cenově nejdostupnějších ryb u nás, ale co s ním? Tatarák a smažený se po chvilce přejí a rozhodně to na chuti nepřidá. Dnes přinášíme recept, který si určitě zamilujete. Med, hořčice a ryba jsou jakoby se pro sebe narodili. Schválně vyzkoušejte.
media

Makadamové ořechy jsou zásobárnou přínosných živin

Jaké ořechy nejčastějí jíte? V Česku obecně jsou to lískové, vlašské a burské ořechy. Každý druh ořechů má něco do sebe, a každý chutná trochu jinak. I proto vyzkoušejte chuť, kterou ještě neznáte. Makadamové ořechy jsou navíc zásobárnou živin přínosných vašemu tělu.
media

Proč jíst tuk, abychom spalovali tuk

Právě tuk, který v jednom gramu váhy schovává dvojnásobné množství energie než sacharidy nebo bílkoviny, je důležitým pro samotné spalování energie. Právě dostatek "zdravého" tuku (nenasycených mastných kyselin) v potravě dokáže podpořit zdravé fungování metabolismu. A tedy i spalování energie. Paradoxně tak dostatek zdravého tuku v potravě může pomoci při snaze spálit tuk uložený v oblasti břicha, boků nebo hýždí. Tuk pomůže spalovat tuk.